Софія з Фредрів Шептицька: виставка про матір митрополита Андрея та свщмч Климентія відкрилася у Трускавці

  •  
  •  
  •  
  •  

Учора, 21 червня, стримано і по-карантинному курортний Трускавець відзначав свої 193 роки.  Цього ж дня  в музеї історії курорту відкрився  мистецько-документальний проєкт «Молитва до Митрополита. Софія» (авторка ідеї та кураторка виставки Олена Білоус).

Як інформують в пресслужбі Трускавецької міськради,  проєкт має на меті привернути увагу до визначної історичної постаті графині Софії з Фредрів Шептицької (1837–1904) – письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького (1836–1912), матері Глави Української Греко-Католицької Церкви – Великого митрополита Андрея Шептицького (1865–1944) та архимандрита Унівської лаври, священномученика Климентія Шептицького (1877–1939).

Тут зібрані унікальні твори сучасних митців, які у різножанрових композиціях відтворили образ графині Софії Шептицької, меморіальні світлини Софії та її родини, що відкрили для себе шляхетну вдачу цієї жінки. Над створенням мистецької колекції працювали знані львівські митці, а саме Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало, Адріан Косо, Левко Микитич, Віктор та Наталя Проданчуки.

 

Як повідомила “Медіа Дрогобиччині” директорка музею міста-курорту Галина Коваль, виставка буде тривати довго. “Ми не уточнювали часу в зв’язку з такими нестандартними умовами”.

Водночас наразі для відвідувачів музей закритий. Відвідати експозицію зможете після послаблення карантиннх обмеженень. Вартість квитка – 25 грн

 

Раніше проєкт «Молитва до Митрополита. Софія» вже експонувався в кількох локаціях у Львові та в Нагуєвичах в Державному історико-культурному заповіднику. У Трускавці він вперше. Тут виставка поповнилася роботою «Брати»  місцевого художника Левка Микитича.

 

Фото Олени Білоус та ТМР

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *