Тести приїдуть через 2 тижні, місця і апарати ШВЛ готують вже: як Дрогобич і Стебник готуються стримувати коронавірус

  •  
  •  
  •  
  •  

У Дрогобичі, за словами головного медика міста, лікарнею для госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус визначено КНП “Стебницька міська лікарня”, де вже підготували 25 ліжкомісць. Всього, у випадку потреби, у Стебницькій міській лікарні може бути задіяно 110 ліжкомісць, а разом у Дрогобичі та Стебнику — понад 400. Однак, на разі, поки вірус не поширений, усіх госпіталізовуватимуть до Львівської обласної інфекційної лікарні.

 

Про це під час засідання виконкому ДМР повідомив начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, інформує пресслужба Дрогобицької міськради.

Щодо апаратів штучного дихання, які необхідні при госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, то у Дрогобичі їх 14, у Стебнику — 2, у навколишніх містах та районі — 10.

Якщо опиратися на статистику поширення коронавірусу в Італії та кількість населення, то Дрогобичу необхідно буде близько 50 апаратів ШВЛ, зазначають в мерії.

 

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що у випадку потреби з міського бюджету будуть негайно виділені кошти для закупівлі таких апаратів. За словами Тараса Кучми, окремі підприємці міста самостійно зголосились надати фінансову допомогу для придбання апаратів штучної вентиляції легень, вартість яких становить від 350 тис. грн. На разі для протидії коронавірусу Дрогобицька міська рада вже виділила 200 тис. грн.

Окрім цього, для Стебницької міської лікарні закуповують 100 експрес-тестів на визначення захворювання на коронавірус, а також 200 — для Дрогобицької міської поліклініки. Очікують тести у Дрогобичі орієнтовно через 2 тижні, оскільки на разі вони ще не прибули в Україну.

 

“Ми отримали шквал критики, вживши карантинні заходи, однак єдина протидія коронавірусу — це запобігання його поширення. Тому ми вживаємо всіх заходів, щоб вберегти наше населення. Якщо вірус зайде в місто, а мешканці житимуть у звичному ритмі життя, то зупинити його буде не можливо. Тому закликаю всіх самоізолюватися, це — єдиний вихід. Карантин — це не відпустка і це не жарти. Якщо у Львівській області офіційно зареєструють декілька випадків захворювання на коронавірус, то на всій території оголосять надзвичайний стан. Тому ми повинні усвідомити свою соціальну відповідальність один перед одним і неухильно дотримуватись умов карантину”, — звертається до містян міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

 

Водночас, в міській раді запевняють: у Дрогобичі наразі нема жодного випадку захворювання на коронавірус.

Так, в Україні офіційно зареєстровано 7 випадків захворювань на коронавірус. Через це у Чернівецький та Житомирський областях оголошено надзвичайний стан.

У Львівській області у медзакладах Львова госпіталізовано 14 пацієнтів із підозрою захворювання на коронавірус, однак на разі жодного підтвердження немає.

Серед цих 8 пацієнтів, 2 — жителі Дрогобиччини, а саме Нового Села, повідомив Володимр Чуба.  Це мама з маленькою донечкою, які нещодавно повернулись з-за кордону. За результатами попереднього обстеження, діагноз коронавірусу не підтверджено, у матері та доньки діагностовано грип. Їх перевели у загальну палату.

 

 

Ми в Телеграм  t.me/drogmedia 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *