Трускавецька лікарня: змін слід чекати з січня

Замість двох одне: у трускавецькій міській лікарні ліквідовують два відділення та запускають у вивільнені приміщення орендаря. Мова йде про КНП «Львівська обласна лікарня відновного лікування». Медустанова міста Лева має намір розміститися на поверхах Трускавецької міської лікарні та створити там потужну реабілітаційну базу для хворих.

Як роз’яснив ситуацію головний лікар трускавецької лікарні Ігор Стасик, медична реформа в Україні набирає обертів. За нею передбачені оптимізація та скорочення штатів медзакладів. Схожі кроки, за словами медика, відбулися в дрогобицькій та бориславській лікарнях. Окрім цього, у далеке минуле відходять такі пережитки радянського союзу, як тривале «відлежування» в лікарняних палатах. Тепер у лікарнях надаватимуть допомогу лише важкохворим, для інших є денний стаціонар та сімейні лікарі – гласить медреформа. Також Ігор Стасик повідомив, що лікарня Трускавця не буде установою швидкого реагування, тобто важкохворих пацієнтів карети швидких везтимуть на шпиталізацію у Дрогобич.

Однак, щоб процес оптимізації не так боляче вдарив по лікарні курортного міста, знайшли вихід: «Трускавцю пощастило – ним зацікавилася обласна лікарня відновного лікування. Це означає, що вдасться зберегти штат медичних сестер та санітарок, яких готові взяти до праці нові орендарі». А що стосується лікарів двох відділів, які будуть ліквідовані, то частину з них переведуть у новостворене соматичне відділення лікарні, інших – у поліклінічне.

«На сьогодні терапевтичний відділ лікарні займає чотири поверхи та налічує 75 ліжок зі штатом у 46,75 одиниць та з місячним фондом оплати праці понад 204 тис грн. Неврологічне відділення, яке ми також хочемо ліквідувати, сьогодні має 30 ліжок, штат-17 осіб, місячний фонд оплати праці 74,7 тис грн. Однак зразу роз’яснюю – ми вивільняємо під Львівську обласну лікарню лише два поверхи терапевтичного відділу. А замість ліквідованих терапевтичного та неврологічного відділень створимо нове – соматичне. Іншими словами, відділення багатопрофільного лікування, де лежатимуть хворі із терапії, кардіології, тощо,» – пояснив головний медик.

За баченням адміністрації трускавецького медзакладу, новоутворене соматичне відділення матиме 55 ліжко-місць, штат – 35,5 осіб, місячний фонд оплати праці – майже 155 тис грн. Медсестри та санітарки, яких Львівська обласна лікарня відновного лікування готова взяти на роботу, отримуватимуть заробітну плату у них. «Та й працюватимуть вони на тих поверхах, де і працювали раніше, тобто для них не зміниться нічого», – наголошує пан Стасик.

Із приходом орендаря у приміщення трускавецької лікарні Ігор Стасик бачить ще й такі плюси: «Окрім збереження штату працівників із двох відділів, які скорочуємо, Львівська обласна лікарня відновного лікування оплачуватиме частину комунальних послуг, а ще львів’яни хочуть утворити на базі нашого медзакладу ванне відділення для реабілітації хворих. Своєю чергою, ми лобіюватимемо пільги для лікування трускавчан у клініці відновного лікування, яка тут постане,» – додає Ігор Стасик.

За твердженнями головного лікаря, львів’яни налаштовані рішуче – готові найближчим часом заїхати у вивільнені поверхи лікарні. Договір із ними на оренду приміщення лікарні хочуть укласти на 15 років. Зелене світло цим намірам більшістю голосів «за» дали депутати на одному із жовтневих сесійних засідань.

 

Запустити нову форому роботи планувалося уже з грудня. Однак днями з КНП «Львівська обласна клінічна лікарня» надійшов лист-прохання відтермінувати створення соматичного відділення у Трускавецькій лікарні до 1 січня 2020 р. Тож сьогодні, 22 листопада 2019 року було скликано 65 позачергову сесію Трускавецької міської ради, якою було внесено зміни в рішення Трускавецької міської ради № 1496 від 01.10.2019 р.

Зміни стосуються виключно термінів – терапевтичне та неврологічне відділення ліквідовуються, а соматичне відділення створюється не з 09.12.2019 р., а з 01.01.2020 р.

Питання доповідав головний лікар КНП «Трускавецька міська лікарня» Ігор Стасик, за нього проголосувало 19 депутатів (одноголосно), зазначать в міській раді.

Наталя Зелена

Газета “Медіа Дрогобиччина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *