П’ять громад – так поділять Дрогобиччину

  •  
  •  
  •  
  •  

Учора, 12 листопада, у Дрогобицькій райдержадміністрації обговорили очікувану модель адміністративно-територіального устрою в межах  Дрогобиччини.

Проєкт адміністративно-територіального устрою Львівської області представив т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда. Він, зокрема, інформував про перспективу створення в області шести округів та 67 ОТГ.

На Дрогобиччині планують створити 5 спроможних об’єднаних територіальних громад, серед яких  – Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька міські та Східницька і Меденицька  селищні.

 

Бурхливе обговорення проєкту тривало дві з половиною години. Найбільше баталій точилося щодо конфігурації Бориславської, Східницької та Дрогобицької ОТГ, були пропозиції створити окремі Стебницьку міську, Рихтицьку сільську та Підбузьку селищну ОТГ.

 

Згідно з Перспективним планом, який буде подано до Кабінету міністрів України та Верховної ради України до кінця 2019 року, Трускавецька міська ОТГ займатиме площу 198,8 кв.км. та включатиме місто Трускавець, села Модричі, Станиля, Доброгостів, Уличне, Орів, Бистрий та Зимівки. Індекс податкоспроможності згідно розрахунків на 2020 рік – 0,884, один з найвищих в області. Кількість депутатів ОТГ становитиме 34 особи. В селах замість сільських голів будуть старости. Вибори до Трускавецької ОТГ пройдуть після завершення адміністративно-територіальної реформи в 2020 році.

 

У Дрогобицькій ОТГ індекс податкоспроможності, який чи не головним критерієм об’єднання населених пунктів, становитиме 0,5. Зараз індекс податкоспроможності у Дрогобичі становить 0,7. Чисельність населення громади становитиме  120,9 тис. осіб.  У Дрогобицьку ОТГ планують приєднати 16 сільських, Стебницьку та Дрогобицьку міські ради. Важливо й те, що Унятичі бажають бути у Дрогобицькій ОТГ. Дрогобич також прагне, щоб сюди увійшли й Нагуєвичі. Стебницька міська рада та Рихтицька сільська рада з окремими селами прагнуть автономії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Бориславської ОТГ входитимутьПопелівська м.р., Ясиниця – Сільнянська с.р., Унятинська с.р., Ступницька с.р., Урізька с.р.,Медвежанська с.р.,Нагуєвицька с.р.. Населення – 45 234 чол.

До Східницької ОТГГоловська с.р., Бистрицька – Гірська с.р., Довжанська – Гірська с.р., Новокропивницька с.р., Старокропивницька с.р., Опаківська с.р., Рибницька с.р., Ластівська с.р., Підбузька слщ.р., Залокотська с.р., Смільнянська с.р.. Населення 16 500 чол.

До Меденицької ОТГЛетнянська с.р., Опорівська с.р., Волощанська с.р., Вороблевицька с.р., Грушівська с.р., Довжанська с.р., Літинська с.р., Ріпчицька с.р., Ролівська с.р., Солонська с.р., Гірська с.р.. Населення 20 622 чол.

 

Перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський під час обговорення моделі поділу району на ОТГ зазначив, що оскільки досі об’єднання не відбулося, зараз втручається у процес держава, яка за своїми розрахунками формує план децентралізації.

 

В обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Василь Лозинський, т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба, голова районної ради Михайло Сікора, депутати обласної ради Ольга Грицик, Михайло Задорожний та Ярослав Качмарик; міські голови Дрогобича, Трускавця та Борислава, сільські, селищний голови, журналісти, представники громадськості, інформують у Дрогобицькій РДА.

 

Додамо, що учора, 12 листопада, Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.

Важливою новацією законопроекту є норма, якою встановлено, що об’єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області. Це означає, що будь-яке хаотичне об’єднання тепер буде недопустиме.

Також у проекті закону йдеться, що перспективні плани, як і тепер, розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Але процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

 

Фото ДРДА

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *