Горів сарай, горіло авто, папала трава і підстилка у лісі: будні трускавецьких рятувальників

 В період 21-27 жовтня Державна пожежно-рятувальна частина №7 м. Трускавця здійснила 10 виїздів, з яких більшість – на гасіння сухої трави. Про це повідомив заступник начальника ДПРЧ №7 Іван Сидорак, інформують в Трускавецькій міськраді.

21 жовтня пожежники гасили сарай у приватному господарстві на вул. Лесі Українки та пожежу сухої трави на вул. Мазепи у Трускавці.

22 жовтня трускавецькі пожежники знову гасили суху траву – на вул. Стебницькій.

А 24 жовтня ліквідовували горіння сухої трави в с. Станиля.

25 жовтня надзвичайники Трускавця виїжджали на вул. Городище для гасіння легкового автомобіля. Причиною займання швидше за все стало коротке замикання електропроводки.

У неділю, 27 жовтня, кількість виїздів була рекордною – 5 разів. Пожежники виїжджали на гасіння листя та сухої трави на Боберні (ліс біля вул. Городище у Трускавці) та вул. Сагайдачного, а також на гасіння підстилки в лісі і сухої трави в селах Доброгостів, Уличне та Модричі.

В міськраді міста-курорту нагадують, що підпали сухої трави наносять величезну шкоду здоров`ю людей та навколишньому середовищу. За підпал сухої трави передбачена адміністративна (штраф) та кримінальна (позбавлення волі) відповідальність.

Несанкціоноване спалення листя та сміття регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Її санкція передбачає накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень. Згідно зі статтею 77–1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння) КУпАП, передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень.

За статтею 245 ККУ знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — карається штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *