Тридцять учасників локальної “Школи успіху” спробували себе в ролі журналістів та викривачів

  •  
  •  
  •  
  •  

Klitschko Foundation – Фонд Кличка, який здіснює дитячі мрії. У межах проектів, які підтримує Фонд , є “Школа успіху” – 10-денний освітній проект для соціально-активних підлітків, який покликаний дати знання та навички XXI століття. По поверненню додому випускники проводять локальні “Школи успіху”.

“Для молодих та амбітних, які мріють змінювати світ, Klitschko Foundation з 2011 року проводить літній освітній проект. Для підлітків – це можливість не тільки корисно провести літо, але й знайти друзів-однодумців, які допоможуть зробити вагомий крок на шляху до своєї мети.

“Школа успіху” допомагає підліткам ознайомитися з прикладами роботи бізнесу, соціальних та комерційних проектів, щоб зробити свідомий вибір майбутньої професії. Під керівництвом менторів вони вчаться працювати в команді, розробляють власні проекти та дізнаються, як  презентувати свої ідеї. Відомі бізнесмени та громадські діячі дають поради для підготовки власного проекту.“Школа успіху” покликана розвивати актуальні для нової генерації навички, серед яких креативне мислення, лідерство, продуктивність, підприємницькі здібності, інформаційна грамотність тощо. 

Обов’язковою умовою участі є проведення локальної “Школи успіху” у своєму селі чи місті. Це дводенний проект, який випускники організовують щонайменше для 30 однолітків. Під час його реалізації підлітки застосовують отримані знання та навички на практиці. Так молодь в регіонах має можливість долучитися до неформальної освіти”, – зазначається на сайті Фонду.

14-літня Яна Харко із Меденич цього літа пройшла навчання в “Школі успіху”, і по поверненні додому взялася організовувати локальну “Школу” на Дрогобиччині: придумала спікерів, знайшла їх контакти, домовилася за приміщення,  організувала учнів трьох шкіл трьох населених пунктів.

Сьогодні, 19 жовтня, один з етапів Школи пройшов у Дрогобичі  – на базі Молодіжного простору.

Про журналістику, фейки, відповідальність – з тридцятьма учасниками і учасницями віком від 11 до 15 років поговорила і редакторка нашого видання Марія Кульчицька.

Діти побавилися в гру “Правда-брехня” (під час якої було сформовано групу “журналістів”, одні з яких говорили правду, а інші – намагалися ввести учасників в оману, зманіпулювати). Відтак, усі  поділилися на три групи, і кожна з них оперативно зробила замітку про цю зустріч.

Як і обіцяно –  ці матеріали потраляють на шпальти “Медіа Дрогобиччини”. Хто зна, може серед учасників – майбутні журналісти і викривачі!

 

“Високй Замок”

“19 жовтня в Молоджіному просторі міста Дрогобич в межах проекту Яни Харко локальна “Школа успіху” група дівчат намагалася ввести в оману учасників Школи.

Втім, спікерка Марія Кульчицька провела міні-лекцію для учасників, під час якої розповіла як розпізнати де правдива інформація, а де фейк. Тож учасники зустрічі за порадами пані Марії легко змогли описати брехню і не дали ввести себе в оману.

За словами “журналістів”, сказати брехню, не засміявшись, було  важко.

Сама Марія Кульчицька задоволена процесом: “Я сподіваюся, що в майбутньму ця активна молодь буде вміти розпізнавати брехню і не допустить , аби нею маніпулювали.”

Учасники кажуть, що їм сподобалася лекція, адже  отримана інформація є дуже важливою, бо живемо в інформаційному суспільстві, кількість інформації стрімко росте, але не все з неї є правдою.

Нагадаємо, що з вересня по жовтень відбувався відбір в локальну “Школу успіху”, яка виховує свідому молодь України.”

Головний редакторДмитро Луців, у якого сьогодні День народження, з чим команда його й вітає!

Над статтею працювали: Мар’яна Сов’як, Оля Липа, Аліна Мєхова, Христина Раделицька, Діана Ропніцька,  Тетяна Гайдук (Меденицька СЗШ І-ІІІ ст та Летнянський НВК І-ІІІ ст)

 

“Капустка”

“19 жовтня у місті Дрогобич в Молодіжному просторі, що діє на базі колишнього будинку школяра, відбулася зустріч учасників локальної “Школи успіху”.

Журналістка Марія Кульчицька проводила тренінг та розповідала учням як розрізняти правду і брехню.

За тим, група майбутніх журналістів розігрувала своєрідні сцени, доносячи ту чи іншу інформацію. Глядачі мали  вияснити, де правда, а де ні.

“У першому випадку, коли сказали, що організаторку збила машина – я не повірила. У другому – повірила, у третьому – засумнівалася”, – розповідає Діана Ропніцька.

Прикметно, що у перших двох випадках учасниця була права, а третій розкусити було скадно – адже брехню замаскували у велику кількість правдивих цифр і фактів.

“Мені дуже сподобався захід, адже я навчилася ідентифікувати брехню та  більш чітко формулювати свою думку“, – ділиться враженнями учасниця Лілія Сусяк.

Отже, інформація буває правдива та фейкова, тому важливо перевіряти її – мінімум з двох різних джерл.

На статтею працювали: Юрій Бігуняк, Олександра Головчанська, Анна Козак, Христина Юнак, Оля Панчак, Євгенія Каца,  Христина Ропніцька (учні Меденицької, Летняньської шкіл та Дрогобицького ліцею №1)

“Сині шльопки”

“19 жовтня у дрогобицькому Будинку школяра відбулась локальна “Школа успіху”, організована випускницею Школи Успіху  від Фонду Кличка .

Темою першої зустрічі в межах Школи стала медіаграмотність. Дітей віком від 11 до 15 років навчали відрізняти правдиву інформацію від фейкової.

Тренінг провела журналіст Марія Кульчицька. Учасники дізналися цікаву інформацію, яка дуже потрібна в соціумі. Кожен з дітей спробував побути журналістом або викривачем брехні.

Чи важко було? Учаснки кажуть, що ні: “Ми зразу розкусили яка інформаця є фейковою. Але лише тому, що після тренінгу були готові до цього!”.  Разом з тим, кажуть, зрозуміли, що бути журналістом чи блогером  – це велика відповідальність. “Треба перевіряти інформацію, розуміти, що те, що ти пишеш – впливає на багатьох людей.”

Над матеріалом працювали: Ірина Харко, Лілія Сусяк, Анна Олексюк, Христина Полівода, Ангеліна Мичківська, Діана Кісера (Меденицька СЗШ І-ІІІ ст).

 

“Медіа Дрогобиччина”

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *