Знайдено нові людські поховання. Дослідники припускають, що це жертви репресій НКВС

З 15 жовтня  фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» розпочали пошуково-ексгумаційні дослідження на території подвір’я монастиря Святих апостолів Петра і Павла (вул. Стрийська, 3) у Дрогобичі. Територія, де проводяться роботи, межує з приміщенням колишньої в’язниці НКВС.

Під час дослідження виявлено людські поховання, які з великою ймовірністю можна вважати жертвами політичних репресій НКВС.

З цього приводу сьогодні, 17 жовтня,  відбудеться брифінг, і більше інформації буде відомо зовсім скоро.

Нагадаємо, будинок на вулиці Стрийській, 3 у Дрогобичі, в якому сьогодні знаходиться фізико-математичний факультет Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, впродовж десятиліть був для дрогобичан символом репресій чотирьох окупаційних режимів. На початку ХХ ст. цю велику двоповерхову кам’яницю австро-угорська влада спорудила спеціально для повітового суду. Тут містилася і судова канцелярія, і в’язниця тимчасового утримання арештантів. За час польської окупації у цій же будівлі також діяв міський суд. Це приміщення використовували як суд і під час німецької окупації 1941-1944 років. Поліція та гестапо функціонували в інших будівлях міста.
З кінця вересня 1939 і до кінця червня 1941 року тут знаходилося Дрогобицьке обласне управління НКВС разом зі слідчою тюрмою, в якій приводились у дію смертні вироки. У Дрогобичі розстріли тривали з 22 до 29 червня. У цей період було закатовано та розстріляно близько 1200 осіб”.
Про трагічні події 1939-1941 років свідчать витяги з висновків урядової комісії, створеної постановою Ради Міністрів УРСР № 308 від 16 жовтня 1990 року: «7 вересня 1990 року громадськими активістами, за участі судово-медичного експерта В.М. Ільницького, було ексгумовано 17 черепів без інших кісток скелетів. На чотирьох досліджуваних черепах виявлено вдавлені осколкові переломи від дії масивних тупих твердих предметів. У процесі розкопок знайдено кісткові останки 486-ти осіб», передають у МПЦ «Доля».

 

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *