До Дня людей похилого віку – про Дім, в якому збуваються мрії

Насправді ця установа, що знаходиться на першому поверсі багатоповерхівки в центрі мікрорайону на вулиці Стебницькій у Трускавці, має назву «Територіальний центр обслуговування пенсіонерів». Але це той випадок, коли зміст та наповнення закладу набагато кращі за назву. Те, що я тут побачила, язик не повертається назвати банальним обслуговуванням – це спілкування, співпраця, обмін досвідом, взаємопідтримка різних поколінь, це радість, світло, спокій і гармонія навколо та на обличчях людей поважного віку. Це ще не подорожі, які можуть дозволити собі пенсіонери Німеччини, але це вже доволі приємне, якісне та розвиваюче часопроводження та спілкування.
У світлому просторому залі відділення денного перебування якраз проходив майстер-клас з виготовлення бомбончиків з залишків ниток на шапочки для внуків та друзів. Його проводила спеціаліст Світлана Абдуліна. Що може бути миліше та заспокійливіше для жінок, які ніколи не мали часу зайнятися рукоділлям та завжди відкладали це «на потім»?

Мужчин, звичайно, бомбонами не візьмеш, вони приходять в бібліотеку центру почитати літературу та свіжу пресу.

28 червня, на День Конституції, в терцентрі відкрили університет третього віку, який вже з жовтня розпочне працювати за напрямками: декоративно-ужитковий, здоровий спосіб життя, основи релігії (теологія), культурно-мистецький, правознавство, новітні інформаційні технології. Щоб все було на найвищому рівні – цього року закупили нові комп’ютери в комп’ютерний клас.

А ще в терцентрі для відвідувачів, а це далеко не лише люди поважного віку, а й ветерани АТО, переміщені особи, – і фітнес-центр, і салон краси. Так, в четвер о 11.00 у великому залі танцювальна аеробіка. В кабінеті для індивідуальних занять – бігова доріжка і велотренажер. В кабінеті фізіотерапії можна зробити вібромасаж стоп та міні-ультразвук. Є в терцентрі і масажист, і фахівець з фізичної реабілітації після травм, переломів.

А щоб цього було поменше – лікувальна фізкультура, ранкові руханки в саду перед будинком та на вуличних тренажерах. Цього року спортсмени терцентру активно зайнялися модною зараз скандинавською ходьбою. І вже є перші результати. 14 вересня на міських змаганнях зі скандинавської ходьби до Дня фізичної культури та спорту ІІІ місце в категорії 70 плюс виборола Марія Дякунова, а Людмила Дехтяр здобула золото в цій категорії.
Вже багато років при терцентрі діють та успішно виступають ансамбль «Сусідки» (керівник Юрій Кікта) та ансамбль «Золотий вік» (керівник Степан Грицай).
Щоб поважні артисти і спортсмени завжди гарно виглядали – в терцентрі працюють перукар та швея.
«Приходимо сюди завжди з великою радістю, як до другого дому. Поспілкуватися, навчитися чомусь новому і деколи, правда, поміряти тиск. Тут завжди радо приймають, тут дійсно комфортно», – діляться Любов Микитин, Любов Матковська та Лікерія Рівкіна.
Для тих, кому уже важко прийти, в терцентрі діє відділення соціальної допомоги вдома, в якому дівчата-соціальні працівниці відвідують понад 200 підопічних. Працює також відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, кімната милосердя.
В планах, як розповідає директор територіального центру Олена Пилат, пошук нових соціальних послуг та підвищення їх якості, щоб максимально покращити та додати комфорту в життя пенсіонера. Так, вже найближчим часом пані Олена планує запровадити часом такі потрібні психологічні послуги, сформувати мультидисциплінарні бригади зі спеціалістів різного плану – від перукаря до сантехніка, для виїзду до потребуючих. Також за бажанням відвідувачів – курси малювання та танців. «Ми живемо на курорті, і наші пенсіонери достойні такої креативності. Я хочу і постійно працюю над тим, щоб у нас було цікаво кожному», – підсумовує Олена Пилат.

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 8 (55)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *