Дорогу здолає той, хто йде, а Добру на Землі кінця не буде

На такі оптимістичні рядки надихнув творчий благочинний вечір Ахтема Сеітаблаєва, який відбувся у Дрогобичі

Цей вечір дав відчуття, що для добра нема жодних відстаней, труднощів, поділу на столицю та провінцію, «зірок» та простих смертних. Відомий актор, режисер Ахтем Сеітаблаєв отак просто приїхав в Дрого-
бич, щоб провести благодійний творчий захід в допомогу двом сім’ям дрогобичан – сім’ї Цихівських для Матвійка Цихівського, який бореться з онкологічним захворюванням, та родині Лесі Білути, де 13-річна Олександра хворіє на ДЦП, тетрапарез, епілепсію.
В ексклюзивному міні-інтерв’ю для «Медіа Дрогобиччини» перед початком вечора відомий режисер «Кіборгів» та «Захара Беркута»
Ахтем Сеітаблаєв сказав, що він сам в першу чергу батько чотирьох дітей, тож добре розуміє, відчуває біль цих дрогобицьких сімей.
Ахтем поділився, що про родини Цихівських та Білути йому розповіла його кума – актриса Рима Зюбіна. Саме Рима Зюбіна, яка була у травні в Дрогобичі на благодійному балу, організованому Лесею Татарською, і подала куму Ахтему Сеітаблаєву ідею творчої зустрічі в
Дрогобичі з благодійною метою. Ахтем погодився, бо вважає, що робити добро потрібно завжди, як тільки є найменша можливість. А така творча благодійна зустріч – це відповідальність і приємність водночас.
А втілити благородну ідею Рими Зюбіної – організувати благодійну зустріч Ахтема Сеітаблаєва в драмтеатрі – змогла знову ж не-
втомна і натхненна Леся Татарська. Людина, яка справді любить те, що робить – сам процес організації благодійних заходів. Пані Леся називає всі клопоти творчістю і попри всі труднощі та не завжди схвальні коментарі, бо, як відомо, всім не догодиш, не перестає творити добро та дарувати дрогобичанам відкрите пряме спілкування з яскравими творчими людьми.


В Дрогобич Ахтем Сеітаблаєв привіз трейлери своїх чотирьох фільмів – «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги» та «Захар Беркут», а також щирі, часом смішні, часом проникливі досліз розповіді-спогади про те, як вони створювалися. В «Хайтармі» – фільмі про близьку для українців трагедію депортації – знімалися кримські татари, які були вивезені дітьми.
В поважному віці ці люди сприймали зйомки у фільмі як полегшення давнього болю. Одна жінка знайшла відраду у тому, що щоразу в новому дублі залазила першою у вагон і потрапляла в кадр крупним планом. На делікатне прохання Ахтема відійти, дати змогу зняти інших акторів масових сцен жінка сказала : «Я буду заходити скільки зможу…», і він зрозумів, що для неї це справді дуже важливо.
«Чужа молитва» знімалася в Грузії, краєвиди якої видалися найбільш схожими на рідний Крим. А гостинність грузин вразила та на пів року наперед забезпечила знімальну групу різноманітними напоями.
«Кіборги» – це не про війну, а про мир, який народжується всередині війни. А «Захар Беркут» – це абсолютно сучасна історія про варіанти боротьби з ворогом.
Ахтем Сеітаблаєв також поділився з дрогобичанами, що вже виношує ідею наступного історичного екшену – фільму «Конотопська битва» та сподівається, що ренесанс українського кіно продовжиться. Адже  минулого року прем’єра українського кіно відбувалась ледь не щотижня. Попри те, що 95 % українського кіно не окуповується в прокаті. Адже
кіно – це величезна промоція і пропаганда, освіта в найкращому розумінні цих слів, – переконаний Ахтем Сеітаблаєв. А якби належним
чином підтримувалась освіта і культура впродовж всіх років незалежності, то ніде не було б приводів та сприятливих умов для війни…
У фільму обов’язково має бути велика, велична ідея. Самого Ахтема зараз найбільше цікавить тема, ідея – людина в надзвичайних умовах.
На творчому благодійному заході було зібрано 47 тисяч 855 гривень. Кошти поділено на дві рівні половини та передано сім’ям Цихівських та Лесі Білути.

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 7 (54)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *