ПП проти ОСББ

Борислав, вул. Коваліва, 53. Більше двох років тому мешканці будинку утворили ОСББ «Затишна оселя 53». Приватизували землю по периметру будинку – окрім землі, що дотична до дороги. А тепер приватний підприємець пані Оксана Гавінська через суд намагається скасувати державну реєстрацію ОСББ та реєстрацію права власності на земельну ділянку: має свої плани на людську землю. Судове засідання призначене на 1 серпня 2019 року.

Про конфлікт між мешканцями «Затишної оселі» та підприємицею стало відомо з мережі facebook. Явний конфлікт розпочався через загородження мешканцями дитячого майданчика сіткою.
Говорить пані Тетяна, мешканка будинку, молода мама: «Кожного тижня ми власними силами прибираємо безліч сміття: недопалки, пляшки від алкоголю, шприци, голки від наркозалежних та безліч іншого непотребу. Справлення «нужди» попід наші стіни, крадіжки, навіть на кохання тут місце знаходять! Топтання квітів, дерев та стежок де кому хочеться… В будинку мешкає 11 сімей, 28 дітей. Перш ніж випустити їх гуляти, ми перевіряємо подвір’я на безпеку. Але небезпека – не лише в смітті. Не раз нам діти скаржились, що їх запрошують «прогулятись» невідомі підозрілі дядьки. Тож ми вирішили обгородити свою територію огорожею та збудувати тут дитячий майданчик».

Через 4 дні огорожу порізали. Мешканці знають, чиїх це рук справа.
Мешканець будинку Віктор Ляйс каже: «Одні «бізнесмени» мають великі плани на нашу прибудинкову територію, бо їм мало СекондХенду, цілодобового обмінника валют та пункту прийому акумуляторів. Спочатку вони хочуть анулювати проведену нами приватизацію землі. Потім – відновити торгівлю овочами і фруктами на нашій прибудинковій території. Відкрити відділення Нової пошти.
Напередодні нападу на наш дитячий майданчик був дзвінок від «бізнесменів», в якому мене «просили» демонтувати огорожу, надавши їм цілодобовий доступ до приватної території: бо «папірчика» на землю у нас скоро не буде. А якщо ні, то вона (підприємець Гавінська) сама зріже огорожу. І, взагалі, має різні «засоби впливу».

Пані Гавінська роками торгувала на землі мешканців, нічого їм не платячи. Бо ОСББ – неприбуткова організація. Мешканці пропонували їй вступ до ОСББ – відмовилась. Зараз пані пересунула свій торговий об’єкт до магазину СекондХенд – на міську землю. Торгівельну діяльність веде згідно з договором з відділом архітектури.
Мешканці розбудовують дитячий майданчик, подвір’я наповнюється дитячим сміхом, та люди непокояться: чоловік підприємиці, зі слів мешканців, хизувався тим, що скоро «папірців» у мешканців не буде, «а суддів і чиновників можна купити».

Кінцева мета підприємиці – анулювати рішення про приватизацію землі, що передбачає повернення ділянки до попереднього стану. А, отже, демонтаж майданчика. Стягнути з об’єднання співвласників на користь п. Гавінської моральну компенсацію у розмірі 50 тис. грн. Ніби-то вона не знала про утворення ОСББ.
«Невже незаконне отримання прибутку одного підприємця є вищим за добробут, безпеку та майбутнє стількох дітей?», – дивуються мешканці. Вони все ж мають надію, що справедливість і Закон – переможуть.
Ми намагалися почути думку протилежної сторони. Втім, від коментарів пані Гавінська відмовилась.

Юлія Гасій

Газета “Медіа Дрогобиччина”, №6 (53)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *