РАХУНКИ ТА МАЙНО ВОДОКАНАЛУ ТРУСКАВЦЯ АРЕШТОВАНО ЧЕРЕЗ БОРГИ

Першого липня на виконання Постанови Західного апеляційного господарського суду арештовано рахунки та майно ТзОВ «Трускавецький водоканал». Резонансною новиною із журналістами поділився під час прес-конференції керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

За словами посадовця, арешт майна трускавецького водоканалу – прямий наслідок того, що підприємство не думає погашати борги, які наростило за останні роки.
«Загальна сума боргу сьогодні сягає 12 млн 300 тис грн. Це без врахування пені та штрафних санкцій. Переговори за круглими столами, яких у нас з керівництвом міста курорту та самого водоканалу було чимало – жодних результатів у зменшенні суми боргу трускавецького підприємства не дали. Відтак ще 20 лютого цього року суд зобов’язав «Трускавецький водоканал» сплатити нам 5, 15 млн грн заборгованості. Та цього знову не було здійснено. Як наслідок, орган виконавчого стягнення наклав арешт на рахунки та майно водоканалу Трускавця», – пояснив ситуацію пан Шагала. А це означає, що підприємство не зможе здійснити жодних грошових видатків: виплатити заробітну плату працівникам, розрахуватися за спожиту електроенергію, тощо. Водопостачання для Трускавця наразі Дрогобич не припиняє, однак у випадку протермінування поточних платежів за спожиту воду, зробити це може.
Роман Шагала запевняє – втрачати оптового споживача в особі ТзОВ «Трускавецький водоканал» Дрогобич не хоче, водночас тут зацікавлені в платоспроможності партнера, тобто надати послугу та отримати за неї кошти – і це головне. Журналісти поцікавилися у Романа Шагали, якщо припустити, що трускавецький водоканал оголосять банкрутом, що буде із водопостачанням для курортного міста, чи зможе дрогобицьке підприємство забезпечити його в цілодобовому форматі водопостачанням.
«Так, зможемо, за тими ж тарифами, що й для споживачів Дрогобича, – запевнив пан Шагала. – Води у нас достатньо і вона належної якості, оскільки це не є вода з поверхневого джерела – питного озера, якою на 75% трускавецький водоканал заповнює мережі міста, суттєво зменшивши купівлю у дрогобицького підприємства. Ми ж подаємо населенню чисту джерельну воду», – додав Роман Шагала.
Через те, що трускавецький водоканал немає коштів, щоб погасити мільйонні борги перед дрогобицьким підприємством, у ситуацію мали б втрутитися власники підприємства: фірма «Альфа-Плюс», та Трускавецька міська рада.

Однак, за словами Романа Шагали, вони не готові до конструктивного діалогу, оскільки були поінформовані про патову ситуацію, але жодних заходів не вжили.

Додамо, у вересні 2015 року трускавецький водоканал отримав статус гуртового споживача. Коли постанова набула чинності, відповідно до її положень та інших законодавчих актів, у листопаді 2015 року відбувся взаємозалік між трускавецьким, дрогобицьким водоканалами й урядом на суму 11, 5 млн гривень. І під кінець 2015 борг Трускавця становив 4, 49 млн грн (не підлягала взаємозаліку заборгованість щодо юридичних осіб). Однак трускавецький водоканал отримав механізм для формування економічно обґрунтованого тарифу, а у 2016 році з міського бюджету у статутний фонд підприємства було скерована понад 2 млн грн. Тобто за наявності фахового менеджменту були передумови, аби підприємство почало працювати стабільно.
Натомість, очільники умудрилися примножити борг у кілька разів! Нові тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення для трускавчан були затверджені лише 1 травня 2016 року. Таке зволікання дало поштовх до подальшого накопичення боргів – на завершення 2016 року вони сягнули 10, 9 млн грн. Й з того часу продовжили зростати і нині становлять понад 12 млн грн. Стан справ нагадує замкнуте коло й перспективи малопривабливі. Розірвати його можна, якщо міська влада погасить мільйонні борги з міського бюджету, тобто коштом трускавчан. Або ж водоканал міста-курорту оголосять банкрутом.

Наталя Зелена

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 6 (53)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *