У КСУ ВІД РАНКУ ТРИВАЄ РОЗГЛЯД СПРАВИ ПРО РОЗПУСК ПАРЛАМЕНТУ – АРГУМЕНТИ СТОРІН

На початку засідання до розгляду долучився і Володимир Зеленський.

Він виступив із короткою промовою. Заявив, що сподівається на справедливе рішення Феміди. Потім повідомив, що не може затрималися на засіданні, адже не хоче своєю присутністю тиснути на суддів і пішов із зали ще до початку розгляду справи по суті. Під час розгляду виступили народні депутати, а також представник Зеленського – Федір Веніславський. Останній аргументував – рішення про розпуск ухвалили через відсутність коаліції. Судді уточнювали – на чому ґрунтувалися такі висновки.

“Звідки у вас інформація, скажіть? З інтернету, з газет ви взяли інформацію?” – запитав суддя.

На що представник Зеленського відповів: “Наша інформація про припинення діяльності коаліції ґрунтується на стенограмах пленарних засідань, які є офіційним підтвердженням складу фракцій на ту чи іншу дату”.

У суді поцікавилися, чи є акт з мокрою печаткою, який би засвідчував це. Веніславський сказав, що вони не змогли отримати інформацію про чисельний склад коаліції.

“Дякую, симпатично”, – прокоментував відповідь суддя.

О 16:30, після оголошеної вже вкотре перерви, поновилося засідання Конституційного Суду. Від ранку розглядають подання народних обранців щодо незаконності розпуску президентом парламенту і призначення позачергових виборів.

5 канал

 

На сьогоднішньому засіданні були присутні близько 130 представників ЗМІ, яких розмістили на балконах, без доступу до учасників процесу.

Перед будівлею Конституційного суду в цей час йшов мітинг. Учасники вимагали від суду захистити Конституцію. Вони тримали в руках великий прапор України, а дехто плакати і червоно-чорний прапор.

На плакатах було написано: “Зеленський, не паплюж Конституцію” та “Сьогодні переступить через Конституцію – завтра переступить через Україну”, передає BBC.

Відповідно до закону, суд має час до 29 червня на винесення рішення.

 

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *