Кого призначив і хоче звільнити Зеленський. Повний список

У вівторок, 11 червня, заступник голови АП Руслан Рябошапка під час короткого брифінгу повідомив про низку кадрових рішень президента Володимира Зеленського.

Пристайка – на очільника МЗС

Президент, зокрема, вніс до Верховної Ради подання про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна і призначення на цю посаду Вадима Пристайка, розповів пан Рябошапка.

22 травня Пристайка призначили заступником глави Адміністрації Президента України.

До цього він займав посади глави місії України при НАТО і заступника міністра закордонних справ України. У 2012-2014 роках був послом України в Канаді.

Раніше Зеленський вже звертався до парламенту з поданням про звільнення Клімкіна, проте депутати це рішення не схвалили.

Павло Клімкін написав заяву про свою відставку ще у травні: “Вважаю, що так правильно. Правильно по-людськи, правильно з точки зору нормальної політичної культури”, – пояснив він тоді своє рішення.

На думку пана Клімкіна, у Володимира Зеленського “має бути право на свою зовнішньополітичну команду, на побудову зовнішньополітичної стратегії”.

Звільнення Луценка

ЛуценкоУНІАН

Окрім того, Руслан Рябошапка розповів, що президент також підписав подання на звільнення чинного генерельного прокурора України Юрія Луценка.

“Є юридична позиція, пов’язана з тим, що, попри зміни до законку про прокуратуру, про те що генпрокурор не повинен мати юридичну освіту, інші норми закону про прокуратуру говорять про те, що генеральним прокурором може бути виключно людина з юридичною освітою, яка має відповідний досвід у сфері права”, – пояснив Рябошапка позицію президента.

Цим критеріям, заявив застуник голови АП, пан Луценко не відповідає.

Раніше сам пан Луценко заявляв, що не бачить ані юридичних, ані моральних підстав писати заяву про відставку.

“Мені важко працюється, але я працюю чесно. На цей момент я не бачу ні юридичних, ні моральних підстав писати заяву про відставку, а закон про прокуратуру передбачає зміну генпрокурора лише у двох випадках – коли він сам хоче піти або коли парламент хоче, щоб він пішов”, – сказав Луценко.

Новий голова Служби зовнішньої розвідки

Владислав Бухарєв і Юлія ТимошенкоUNIAN
Владислав Бухарєв і Юлія Тимошенко

Також, за словами Руслана Рябошапки, Володимир Зеленський призначив нового голову Служби зовнішньої розвідки. Ним став Владислав Бухарєв.

Бухарєв у 2014 році займав посаду першого заступника голови СБУ, начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

У жовтні того ж року він обрався до Верховної ради по одномандатному виборчому округу на Сумщині. Є членом фракції “Батьківщина”.

Звільнення губернаторів

Водночас із цими рішеннями президент також підписав укази про звільнення 14 голів обласних держадміністрацій, повідомив заступник голови АП.

За його словами, йдеться про очільників Чернігівської, Хмельницької, Херсонської, Тернопільської, Сумської, Полтавської, Миколаївської, Львівської, Кіровоградської, Київської, Івано-Франківської, Запорізької, Закарпатської і Волинської ОДА.

Також, додав пан Рябошапка, тимчасово виконуючого обов’язків голови Одеської ОДА відсторонено від обов’язків.

 BBC

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *