ДОПОМОГА 24 х 7

Все для зручності пацієнтів!

В трускавецькій міській лікарні віднедавна готові надавати первинну медичну допомогу в режимі 24 х 7. Уся річ у тому, що в медзакладі відкрили кабінет для чергування медиків відділення первинної медичної допомоги у святкові та вихідні дні. Як пояснює головний лікаря Трускавця Ігор Стасик, медичною реформою надання необхідної допомоги пацієнтам передбачене не тільки у робочі дні вашого сімейного лікаря, але й у дні свят та в неділю.

«Ми довго думали, як правильно зреалізувати це нововведення у нашій установі. Відкривати задля одного кабінету всю поліклініку не варто, оскільки люди бувають різні і з різними намірами. Тому ми зійшлися на тому, що відкрили цей кабінет біля приймального відділення, яке і так працює цілодобово. Вибрали там кімнату, вивільнили приміщення, зробили ремонт і урочисто його відкрили,» – розповідає медик.

У новому кабінеті все для зручності як лікарів, так і пацієнтів: сучасний ремонт та обладнання для обстеження хворого, а також діагностики недуг у дітей, можливість виміряти тиск, безкоштовні ліки для зняття гострих симптомів хворіб. Відтак , саме тут готові проконсультувати у будь-яких проблемах із здоров’ям пацієнта, що звернувся. А також в разі нещастя – виписати довідку про смерть.

«У нашому кабінеті можна виміряти тиск, зробити електрокардіограму, є пульсоксиметр для вимірювання рівня сатурації кисню в капілярній крові, виміряти температуру тіла, дітям визначити вагу та ріст, а також правильність назначення антибіотиків. Окрім цього можемо надати невідкладну допомогу та скерувати на приймальне відділення стаціонару,» – розповідає про можливості надання меддопомоги у новому кабінеті Надія Рибак, завідуюча відділення первинної медичної допомоги в Трускавці.

 

Перших відвідувачів кабінет для чергування медиків первинки у вихідні та святкові дні уже приймав. Як розказують ескулапи, тут пацієнтами були зовсім юні трускавчани із підвищеною температурою тіла та люди із високим артеріальним тиском.

Переселенець із Донецька Сергій Капустян, який 4 роки мешкає в оздоровниці, якраз серед тих, кому терміново знадобилася меддопомога на 9 травня, тобто у вихідний день.
«Дуже зручно, що є цей кабінет. Я став себе погано почувати, сильно стиснуло голову – маю проблему із підвищеним тиском. Зателефонував до свого сімейного лікаря, Ірина Когут скерувала мене сюди. Тут мені виміряли тиск, дали відповідні ліки та заспокоїли. Вдячний усім за якісну та вчасно надано допомогу,» – ділиться враженнями про відвідини чергового кабінету пан Сергій.

Що імпонує: ремонт кабінету та його сучасне оснащення, які потягнули на кругленьку суму – понад 50 тис.грн. Гроші взяті не із місцевого бюджету, а із фінансів, які отримує медзаклад від Національної служби охорони здоров’я за лікування пацієнтів із підписаними деклараціями. Для ще більшої зручності хворих днями у Трускавець прибуде багатофункціональний автомобіль, призначений для сімейних медиків первинки.
«Автомобіль призначений для тих випадків, коли потрібно відвідати хворого у важкому стані, чи доставити такого хворого в поліклініку на обстеження. Також він має доправляти медичних сестер до хворих, яким терміново необхідно зробити ін’єкції чи поставити крапельницю, а також, щоб вести патронаж дітей до року,»- зазначає Ігор Стасик.
Вдосконалення чекають і на кабінет для чергування медиків відділення первинної медичної допомоги: його у найближчий час планують поповнити мобільним телефоном для зручності пацієнтів. Графік чергувань медиків у ньому в святкові та вихідні дні з 9 ранку до 15. 00 год.

Наталя Зелена

Газета “Медіа Дрогобиччина”,  № 4 (51)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *