Село – з парламентом. Учнівським!

В кінці травня, коли старшокласники та їх батьки перебувають в нервовому очікуванні ЗНО, випускних, вступу – хочеться нагадати, що головними в житті таки є не знання, а вміння ними користуватися. І вже на перших зустрічах випускників років через п’ять після закінчення школи можна побачити розгублених відмінників в пошуку себе та успішних трієчників в пошуку кваліфікованих кадрів…

Тому дуже вірний і важливий акцент нової української школи не на знання, а на компетентності – соціальні та громадянські, вміння все життя вчитися, підприємливість, екологічну та загальнокультурну компетентність.

Дієвим і найближчим майданчиком проявити ці компетентності є шкільні парламенти. Саме тут активна учнівська молодь може вперше спробувати подолати свої сумніви та сором’язливість і висловити сміливі та не дуже ідеї. Тішить, що ці демократичні інститути діють в сільських школах. А на базі шкільних парламентів формується учнівський парламент району.

Як повідомляють у Дрогобицькій державній адміністрації, за результатами останньої звітно-виборчої конференції 11 вересня 2018 року головою учнівського парламенту Дрогобицького району є Ксенія Костишин – учениця 9 класу Попелівського навчально-виховного комплексу. Її заступниками є Володимир Паньків – учень Уличнянської СЗШ та Уляна Кізан – учениця Грушівського НВК. Заходи парламент на чолі з цими молодими людьми проводить вельми різноманітні. Це науково-практичні конференції та благочинні акції, розважально-пізнавальні конкурси та духовні поїздки.

Так, в кінці минулого року сільська молодь району ініціювала та провела конференцію «Виклики сучасності». Цікаве дослідження про інтернет-залежність учнів підготували члени учнівського парламенту Нагуєвицької школи. Кінець року – грудень – традиційно був присвячений благочинним акціям до Миколая. Члени учнівського парламенту спільно з районним відділом освіти з подарунками відвідали вихованців Нагуєвицької спеціальної ЗОШ-інтернату, сиротинцю «Оранта» та з’їздили до мешканців геріатричного пансіонату в Підбужі.
Кінець минулого року запам’ятався також завдяки КВК, в якому взяли участь команди шести сіл Дрогобицького району – Медвежі, Доброгостова, Попелів, Нового Кропивника, Довгого Гірського та Опаки. Перемогу тоді здобула команда Попелівського НВК «Попелівські перці». В поважному журі, до речі, був відомий на Дрогобиччині кавеенник та шоумен Богдан Михайлишин.
В квітні цього року представники учнівського самоврядування організували та провели змагання розумників – «Що? Де? Коли?». Перемогу тут виборола команда «Еврика» з Нижньогаївської школи. «Еврика» вже встигла і у Львів з’їздити на обласні ігри «Що? Де? Коли?».
Та не лише іграми чи розвагами цікавиться учнівська молодь району.
В квітні учнівський парламент на базі біологічного факультету Дрогобицького педагогічного університету провів екологічний форум «Екологічні рішення озеленення населених пунктів та поводження з побутовими відходами». Свої екологічні проекти щодо того, як перевести відходи у доходи, як садити, а не вирубати дерева презентували учні Вороблевицької СЗШ, Попелівського НВК, Верхньогаївського НВК та Михайлевицької СЗШ.
Того ж місяця всі учасники конференції поїхали на прощу в Страдч, де мали змогу та час продовжити духовні роздуми та пошуки.

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, №4 (51)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *