Маємо ким пишатися! // До свята останнього дзвоника і Дня захисту прав дітей

Щорічно під завершення навчального року відділ освіти Дрогобицької міської ради підбиває підсумки.
Які вони цьогоріч? Розповідає методист міського методичного кабінету відділу освіти Дрогобицької міської ради Ольга Яремко:

«У нас є дуже багато здібних дітей, яких варто відзначити. Загалом цього року у обласних олімпіадах взяло участь 74 учні дрогобицьких та стебницьких шкіл. Олімпіади проходили з таких дисциплін, як: математика, правознавство, біологія, економіка, географія, історія, астрономія, інформаційні технології, українська мова та література, англійська, німецька та французька мови, екологія, хімія, фізика, християнська етика та інформатика. Призерами обласної олімпіади стали:
з математики – Сафіяник Володимир, учень 7 класу ЗОШ №1 (вчитель Вознюк Людмила), з географії – Конончук Данило, учень 8 класу Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого (вчитель Генсьор Юрій), з астрономії – Чернявський Данило, учень 10 класу СШ № 2 (вчитель Бурий Андрій), з української мови та літератури – Демків Марта, учениця 11 класу Дрогобицького ліцею (вчителі Іванишин Тетяна та Борецький Любомир), з німецької мови – Іванишин Галина, учениця 9 класу СШ №2 (вчитель Михайлишин Юлія), з християнської етики – Грицишин Марія, учениця 9 класу СШ №16 (вчитель Криваль Оксана). Варто зазначити, що 22 учні посіли другі місця та 46 здобули третє місце.
Непогані результати дрогобицькі учні здобули на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Зокрема, тут переможцями стали учні Дрогобицького ліцею:
Зварич Христина (11 клас) посіла II місце у секції з економічної теорії (наукові керівники Середня Ольга, Моряк Тетяна, доцент ЛНУ ім. Івана Франка).
Хлопик Микола (10 клас) посів III місце у секції Технологічні процеси та перспективні технології (наукові керівники Гадзаман Іван, доцент ДДПУ ім. І. Франка, Григорович Андрій, доцент ДДПУ ім. І Франка).
Бартіш Андрій (11 клас) посів III місце у секції Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту (наукові керівники Мельничин Андрій, доцент ЛНУ ім. І. Франка, Сосяк Роман, вчитель фізики та інформатики).
Коцупей Марія (11 клас) посіла II місце у секції Екологія (наукові керівники Цейтлер Мирон, доцент ДДПУ ім. І Франка, Рубель Оксана, вчитель біології).
Трубілович Софія (11 клас) посіла III місце у секції Охорона довкілля та раціональне природокористування (наукові керівники Гайванович Наталія, доцент ДДПУ ім. І.Франка, Рубель Оксана, вчитель біології).
Також хороші результати були здобуті нашими дітьми і на Всеукраїнських учнівських олімпіадах. Зокрема, II місце на Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій здобув учень 10 класу ЗОШ №1 Бакалік Назарій (вчитель Гевко Ярослав). Також II місце з німецької мови здобула учениця 9 класу СШ № 2 Іванишин Юстина (вчитель Михайлишин Юлія). III місце на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови здобула учениця 10 класу СШ №1 Мишковська Юліана (вчитель Джура Галина).
Варто зазначити, що наші діти досягли чималих успіхів і у різноманітних конкурсах, зокрема у українознавчій грі-конкурсі “Соняшник” (960 учасників), грі з зарубіжної літератури “Sunflower”, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт серед учнів 10-х класів Дрогобича та Стебника, присвяченого життю і творчості Ірини Сеник та багатьох інших.

Переконана: таких дітей потрібно нагороджувати і всіляко підтримувати як на міському, так і на державному рівні. У Дрогобичі було традиційним нагородження міським головою у світлиці ратуші усіх призерів олімпіад, бодай грамотами. Проте, останні три роки цього немає. Також необхідно підтримувати вчителів, котрі розвивають таланти наших дітей. Бо завдяки їм ми маємо ким гордитися!»

 

Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з володарем II призового місця Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій Назарієм Бакаліком та розпитати про те, чи було важко у боротьбі.
– Назарію, які твої враження від олімпіад? Чи було важко?
– Олімпіада проходила в два тури. Завдання були не важкі, але їх було багато. Хвилювання, звичайно, було, оскільки це була моя перша можливість виступати на такій олімпіаді. Олімпіада – це саме те місце, де потрібно показати себе з найкращої сторони, де треба викластися на всі «200%» та гідно представити свою школу.

– Чи плануєш в подальшому пов’язувати своє життя з інформаційними технологіями?
– Я вважаю, що цей предмет – це ціла наука. Вона потрібна без винятку усім. В наш час дуже важко без знання ІТ. Так, я хочу обрати собі професію, пов’язану з інформатикою.

– Кому хочеш подякувати?
– Без моїх вчителів я б ніколи не досяг успіху у навчанні. Даруючи нам свій час та знання, вони просять лише 45 хвилин уваги та поваги. Орест Любомирович та Ярослав Йосипович допомагали мені у досягненні моїх цілей, докладали чимало зусиль. Тому дякую вам велике за те, що навчаєте, допомагаєте. Дякую!

Олеся Німеровська

 Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 4 (51)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *