Що буде з медиками, які не підписали Декларацій

Вже більше року тому в Україні стартувала реформа охорони здоров`я, яку розпочали з реформування первинної ланки медицини. Кожен українець повинен обрати сімейного лікаря, терапевта або педіатра та підписати декларацію про надання медичних послуг.
Вже з 1 квітня фінансування медичних закладів працює за формулою «гроші йдуть за пацієнтом». Національна служба охорони здоров`я України виплачує кошти на кожного пацієнта, з яким підписана декларація. Від кількості підписаних з пацієнтом декларацій залежить і заробітна плата лікаря — чим більше декларацій, тим вона більша.
У Дрогобичі кількість підписаних декларацій з лікарем відповідно до загальної кількості населення становить 81,9%.
Про це у понеділок, 6 травня, у ході щотижневої наради міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста повідомив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба.
За словами посадовця, станом на сьогодні середня заробітна плата лікаря первинної ланки, який уклав передбачену кількість декларацій, а це в середньому близько 2000, складає 15000 гривень, а медичної сестри — 8-9 тисяч гривень.
Ті лікарі первинної ланки, як наголосив Володимир Чуба, які досі не підписали передбачену для їх профілю потрібну кількість декларацій, отримуватимуть значно меншу заробітну плату шляхом зниження рівня доплат з преміального фонду.
До слова, у Львівській ОДА оприлюднили Рейтинг, який висвітлює відсоткові показники укладання декларацій пацієнтами у розрізі районів та міст станом на 3 травня 2019 року. Дрогобич посів у цьому рейтингу сьоме місце з показником 81,9%. Аналогічний показник і у міста Львова, яке у рейтингу посіло шосте місце. Загальний показник по Львівській області становить 76,3%.
Прес-служба ДМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *