Боровся на фронті – тепер б’ється за землю: у Трускавці атовець воює з чиновниками за ділянку землі!

Він добре знає, що таке АТО, бо був у середині військового пекла. Та по поверненні додому трускавчанин Іван Сенюта спокою не відає, бо продовжує четвертий рік поспіль воювати – щоправда, тепер із місцевими чиновниками. Це про історію протистояння за законне право володіти земельною ділянкою між колишнім учасником АТО, активним трускавчанином Іваном Сенютою та владою курортного міста.

Свій старт ця боротьба взяла у 2015 році. Керуючись ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 12, пункт 14), де прописано, що учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, Іван Сенюта пише на ім’я міського голови заяву щодо виділення йому на вулиці Помірецькій земельної ділянки під індивідуальне житло і гараж. На що отримує блискавичну відмову – буцімто це будівництво не відповідає Генеральному плану міста, оскільки земельні ділянки в районі Помірецької відносяться до курортно-рекреаційної зони, тож там можуть бути споруджені лиш відпочинкові комплекси.

Через певний час в місті затверджують зонінг, в якому зазначається, що в районі Помірецької можна споруджувати бі-функціональне житло. Це житло, де можу проживати і паралельно здавати кімнати в оренду відпочивальникам. Зважаючи на це – я пишу нову заяву на спорудження бі-фунціонального житла у зазначеному районі. І знову отримую відмову. У відмові чиновники посилаються не на зонінг міста, який затвердили, а на генеральний план, як було до зонінгу. Цирк та й годі, – дивується кмітливості відписок посадовців пан Сенюта.

Окрім цього, як стверджу активний атовець, зеленого світла у питанні виділення земельної ділянки йому не дає і мер міста пан Кульчинський, який кардинально змінює свою думку в залежності до ситуації.
Був такий випадок: я був запрошений на одне із сесійних засідань, де виступав в своєму питанні. Тоді на сесії депутати зійшлися на думці, що розгляд мого питання слід винести повторно на земельну комісію. Це і зробили. На комісії погодили, щоб я розробив детальний план на землю, на яку претендую . Міський голова тоді це підтримав. Зробивши детальний план, я приходжу із новими документами на засідання виконавчого комітету, і тут міський голова «співає» цілком іншу пісню – мовляв «Ні!», землю виділити не можемо і апелює знову до Генерального плану міста, – обурюється Іван Сенюта.

За словами атовця, кожного разу в мерії те і роблять, що шукають нову причину, щоб відмовити йому у виділенні земельної ділянки. Одна із таких свого часу була озвучена посадовцями : «немає такого поняття як бі-функціональне житло». Та Іван Сенюта стверджує, нещодавно таке поняття з’явилося, оскільки не так давно прийняли нові державно будівельні норми і там є це прописано.

Як прокоментувала ситуацію начальниця управління містобудування, архітектури та землекористування ТМР Оксана Плахтій, земельна ділянка, на яку претендує пан Сенюта, не підпадає під індивідуальну забудову, бо є в курортно-рекреаційній зоні. «Пану Сенюті дано рекомендацію розробити детальний план на землю зі зміною призначення. Відтак питання розгляне сесія міської ради і депутати вирішать, чи давати йому «зелене світло». Так як скасовано зараз зонінг – то за генеральним планом там можна споруджувати рекреаційне житло», – коментує пані Плахтій.
У прагненні дійти до правди Іван Сенюта налаштований рішуче, каже, розроблятиме ще один детальний план (щодо зміни цільового призначення землі) і подасть його на розгляд сесії. Якщо отримає чергову відмову, то подає в Європейський суд з прав людини. Окрім цього, в питанні виділення земельної ділянки за позовом пана Сенюти до ТМР уже відкрито два судові провадження – одна касація і інша справа в Трускавецькому міському суді. Тож боротьба за землю для трускавчанина продовжує тривати.

Ірина Романова

Медіа Дрогобиччина, № 3(50)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *