Фінансувати школи. Чи тюрми? // Дискусія навколо реформи в освіті Стебника триває

Питання фінансування освіти Дрогобича і Стебника продовжує задавати тон в стосунках між містами.

А понад тим, є цифри.

Державна субвенція покриває зарплату вчителям. Всі інші видатки, як от зарплата техпрацівникам та оплата комунальних послуг – лягають на плечі місцевого бюджету​.

Зокрема: якщо середня сума видатків на техпрацівників становить 1720 гривень, то у школі 13 – 5270 грн, натомість школа 4 – 967грн.

Енергоносії: середнє – 1847 грн, школа 18 – 3043 грн.

Як наслідок, видатки на одного учня:

Школа 1 – 11600 грн

Школа 18 – 21000 грн

Школа 13 – 22000 грн

Якщо не вживати заходів – освіті Стебника вистачить коштів лише на півроку”, – каже директор КУ “Інститут міста” Володимир Кондзьолка.

З його слів, освіту так чи інакше чекають невідворотні зміни: школи стануть автономними, фінансові, кадрові, освітні питання вирішуватиме директор.

Треба почати діалог, ліквідовувати неефективне витрачання коштів, аби не допустити кризи в жодній школі,” – зазначив Володимир Кондзьолка під час прес-конференції 12 березня.

Оксана Савран , начальник фінансового управління Дрогобицької міськради, додала, що місто Дрогобич влило в місто Стебник минулого року 40 млн 101 тис грн, з яких 24 млн грн – на освіту, 6 млн 800 тис грн – на культуру, 5 млн грн – на медицину. “В той час бюджет Стебника – 9 млн. З них 5 млн – на зарплати працівникам міської ради.” Оксана Савран каже, що якщо Стебник хоче : стаття 93 Бюджетного кодексу. Приймають на себе повноваження, залишають в себе своїх 7 млн грн ПДФО, і дофінансовують 40 млн грн.

 

 

***

Освітня субвенція з державного бюджету склала 118 млн.

Недофінансування освіти складає 18 млн грн. З них 3 млн грн бракує Стебнику.

У Дрогобичі і Стебнику навчається 10 108 учнів. З них 1773 учні – в Стебнику. Згідно з формулою, в класі має бути 25 учнів. У Стебнику діє 82 класи, а мало б бути 71 (згідно з нормативами), повідомив керівник відділу​ освіти Петро Сушко.

Мережу слід привести до норм.

Тому всі навчальні заклади перетворюються в гімназії (1-9 класи) і ліцеї (10-12 класи).

“А з 2027 року в Дрогобичі потрібно буде максимум два повноцінних ліцеї”, – спрогнозував Петро Сушко.

 

***

За словами міського голови Стебника Петра Старосольського, Дрогобич має проводити оптимізацію не лише в Стебнику, а й в Дрогобичі. “Ви тут є для того, щоб працювати. Працюйте!”

Голова наголосив, що йому нахамили, його послали, до нього лізли битися, перед ним не вибачилися, з нього роблять клоуна, зі Стебника насміхаються. І покинув прес-конференцію.

***

Мешканці Стебника все частіше скаржаться на криміногенну ситуацію в місті. Важливо не переоптимізувати все, що можна і не можна. Ще Бісмарк знав, що якщо не фінансувати школи – доведеться будувати тюрми.

Дискусія триває.

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *