Як через “емоції” у соцмережі на священика наклеп звели

  •  
  •  
  •  
  •  

У Дрогобицькому районі на Львівщині, сільський священик відмовився провести чин похорону жінки.

Про це повідомляє на сторінці групи «Дрогобич і дрогобичани» у Facebook Andrew Dolynyuk.

Як зазначається у дописі, «ситуація сталася  сьогодні у селі Воля Якубова. Місцевий священик відмовився поховати за традиціями Християнства цю надзвичайно поважну жінку.”

 

Такими повідомленнями вчора рясніли ЗМІ регіону, області і , напевно, країни.

 

Всі посилалися на допис Андрія Долинюка, в якому він пише: “Розкажу про ситуацію, яка трапилася сьогодні у селі Воля Якубова. Священник, який править у селі, називається Отець Іван. Сьогодні, був похорон найстарішої і найповажнішої жінки в селі – баби Марти. Прожила баба Марта важке життя. Свого сина поховала з Афганістану. Одну дочку виховувала і утримувала до останніх днів з синдромом Дауна.
Була у дійсності, дуже побожна, і дуже добра людина. Сьогодні був похорон баби Марти. Священик Іван відмовився поховати за традиціями Християнства цю надзвичайно поважну жінку. Тобто не відправляв і не запечатував домовину дома, де зібралися родичі й сусіди. Бабу Марту без Християнських традицій винесли з дому, і просто понесли на цвинтар. І лиш у церкві була відправлена дуже коротка служба без традицій запечатувавання гроба…”

У коментарі до допису автор зазначав, що священик відмовився поховати жінку, бо «далеко йти пішки до будинку – через поле 2 км».

 

Сьогодні ж, 22 грудня, пан Андрій написав вже насупне:

“Про село Воля Якубова,
та похорон тітки Марти 20-го грудня…

Дуже емоційний день був у час похорон – адже мало часу було для всіх церемоній.
Сьогодні ж вже спокійно, і стихли емоції – тому скажу, що у дійсності отець Іван та родина домовилися, щоб було краще, відслужити похорон просто у церкві. 
У попередній статті була помилка.
Перепрошую
Було б значно важче, і родині, і отцю Івану (який простудився) ще відправляти службу дома. Та й родина спішились на автобус.
Сьогодні ж село, і спокійно, і жваво готується до свят (як завжди)”

Замість післямови. Соцмережа – це не лише швидкі новини, але й емоції і фейки. Будьте пильні.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *