СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА МЕДЕНИЧ ВОЛОДИМИР ШУЛАК: «ВИБОРІВ НЕ БОЮСЯ!»

23 грудня перші місцеві вибори відбудуться в 125 об’єднаних територіальних громадах України. Готується до волевиявлення і перша та єдина поки що ОТГ в Дрогобицькому районі – Меденицька.  ОТГ, яка «розтопила» непростий Дрогобицький район, нагадуємо, складається з трьох сільських рад – Меденичі, Летня та Опарі і має сім з половиною тисяч населення.

23 грудня ця громада обиратиме голову ОТГ та 26 депутатів – 11 своїх представників матимуть Меденичі, 10 – Летня і 5 народних обранців відстоюватимуть інтереси Опарів. Що змінилося в селах з утворенням ОТГ та як проходить підготовка до виборів, питаємо у селищного голови Меденич Володимира Шулака.

 

 

  • Пане Володимире, розкажіть, мешканці першої в районі ОТГ вже відчули хоч якісь плюси об’єднання?
  • Ми ще на старих бюджетах. Щоб ОТГ реально запрацювала, потрібно провести вибори та до нового року перебрати на себе всі функції. Очікуємо на суттєве збільшення бюджету десь до 20 мільйонів гривень (було 2,7 млн.грн. в Меденичах і 600-700 тис. грн. сягали бюджети Летні та Опарів). Якщо досі в сільських бюджетах залишався 1% податку за використання газових свердловин, то в ОТГ залишатиметься 3%. Заживемо! (сміється).

 

  • Чи з’явилися за цей час ще села, які хочуть приєднатися до Меденицької ОТГ?
  • В Ріпчицях громада хоче приєднатися, а сільський голова та депутати не дуже підтримують це бажання. Літиня також хоче, та й в селі Довге Гірське є порухи до об’єднання. Але спершу треба, щоб наша ОТГ реально почала діяти. Тоді можна буде приєднатися і починати працювати з тими селами, де є бажання людей долучитися. Допоможемо зібрати підписи, ініціативні групи тощо.

 

  • Які ще маєте першочергові плани?
  • Дуже багато працюємо над перейманням досвіду успішних ОТГ, їздимо на тренінги, готуємося до виборів. Але це приємні клопоти. Одним з перших плануємо відкрити в ОТГ ЦНАП – центр надання адміністративних послуг, щоб максимально комфортно і оперативно працювати для громади в плані надання довідок, реєстрації тощо. До речі, шукаємо і чекаємо на молоді та активні кадри. Достойну заробітну плату гарантуємо.

 

  • Пане Володимире, не боїтеся, що хтось інший стане головою ОТГ і це чи інше реалізовуватиме?
  • Я виборів не боюся. Бо на посаді селищного голови я реалізував все, що планував, а, головне – досягнув утворення ОТГ для подальшого розвитку наших сіл. Чесно скажу, я задоволений, що таки вдалося це зробити Якщо громада вважатиме, що далі більш достойний працювати хтось інший, я спокійно це прийму.

Іра Циган

Медіа Дрогобиччина, № 16 (46)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *