JAZZ BEZ знову у Дрогобичі!
13-14 грудня 2018 р. у Дрогобичі вже в третє відбудеться XVIII Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez. До Дрогобича завітають музиканти з Німеччини, України, Франції, Польщі, США та Угорщини.. Jazz Bez – це масштабний джазовий марафон, що вже 18-ий рік поспіль на початку грудня об’єднує 19 міст України та Польщі.
Цього року концерти фестивалю відбуватимуться в Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича (Дрогобич, вул. Театральна 1)
В межах Jazz Bez у Дрогобичі заплановано:
13.12, четвер, 19:00
“Лабораторія джазу”
керівник проекту Ярослав Проців Ст.(UA-Drohobych)
Leléka (Німеччина-Польща –Україна)
Viktoria Korneykova (UА) – вокал
Robert Wienröder (D) – фортепіано
Thomas Kolarczyk (PL) – контрабас
Jakob Hegner (D) – ударні
Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue (Польща –Франція –Україна)
Radek Nowicki – тенор-саксофон
Manu Domergue – вокал
Анастасія Литвинюк – фортепіано
Ігор Гнидин – барабани
Маріуш Прашнєвскі – контрабас
14.12, п’ятниця, 19:00
Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)
Ark Ovrutski – контрабас
Benny Benack – труба , вокал
Benito Gonzalez – фортепіано
Charles Goold – перкусія
Silhouette and Vinx (США-Угорщина)
Vinx — вокал, перкусії
Szilard Banai — барабани
Marko Milan Milosevits — клавішні
Viktor Banai — гітари
Karoly Drab — бас-гітара
Atilla Zavodi — саксофон
Більше інформації про фестиваль можна знайти на сайті jazzbez.org
Квитки можна придбати
- в «Туристично-інформаційному центрі» м. Дрогобича (Ратуша, Пл. Ринок, 1) тел.: (097) 786-60-09, drogo.centr@gmail.com
- на сайті GASTROLI.UA
Довідково
Лабораторія Джазу
Лабораторія Джазу утворилася при Дрогобицького музичному коледжі ім.Василя Барвінського у 2013р. Головним натхненником та організатором являється викладач по класу саксофон Ярослав Проців. Майже всі вихованці Лабораторії стають студентами вищих музичних навчальних закладів на джазових відділах.
Leléka (Німеччина-Польща-Україна)
Українсько-німецький етно-джазовий бенд Leléka – це одне із найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. Проект народився на початку 2016-го у Берліні. А вже у вересні 2017 року бенд отримав перемогу на легендарному фестивалі етнічної експериментальної музики Creole – Global Music Contest.
В основу музики, яку створює Leléka, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднується з сучасним європейським джазом. Талант і сміливість в імпровізаціях, виконавський професіоналізм, помножені на неповторний український мелос, яким захоплюється весь світ, справляють на публіку магічне враження.
Докладніше: facebook.com/lelekaberlin
Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue(Франція-Польща-Україна)
Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue – це міжнародний проект, який створили спільно Радек Новіцкі (Radek Nowicki, Польща) i Ману Домерґ (Manu Domergue, Франція). Двоє музикантів багато разів брали участь у мультикультурній події Voicingers у м. Жори (Польща), де вони познайомилися з відомими українськими музикантами Анастасією Литвинюк та Ігорем Гнидиним. Саме там і народилася ідея створення проекту, і відбувся перший концерт проекту. Програма складалася з творів Новіцького та Домерґа і була високо оцінена публікою та промоутерами. На фестивалі Jazz Bez музиканти презентують матеріал, що увійде до першого альбому проекту. Це буде музика, інспірована книгою Італо Кальвіно «Невидимі Міста».
www.youtube.com/watch?v=1h1i6ynAp7A
Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)
Відомий нью-йоркський квартет Арка Овруцького (Ark Ovrutski) виступить в Україні з зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Це буде справжнє артистичне шоу, помножене на складну та водночас близьку за сприйняттям джазову музику, а також персональну харизму трубача. Лідер квартету Арк Овруцький — відомий український контрабасист, композитор і бенд-лідер, який нині проживає в Нью-Йорку.
Уродженець Пітсбурга, Бенні Бенак III швидко закріпився серед лідерів джазової сцени Нью-Йорка. Відзначений у “Нью-Йорк Таймс” як віртуозний трубач, окремі компліменти отримав від критиків і як співак, що вміє зачаровувати публіку в дусі класиків жанру, таких як Сінатра чи Мел Торм, перебуваючи під вагомим впливом легендарного Луї Армстронґа.
Докладніше: www.arkovrutski.com
Silhouette and Vinx (США-Угорщина)
Vinx, безумовно, найочікуваніша зірка цьогорічного Jazz Bez та один із найбільш обдарованих вокалістів-імпровізаторів сучасності. Один перелік його колаборацій викликає захоплення та священний трепет: Sting, Stevie Wonder, B.B. King, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, Lou Reed, Kenny G, Sheryl Crow, Taj Mahal, Zap Mama… І цей перелік можна продовжувати рядом не менш знакових в історії світової музики імен. Його неперевершений спів Al Jarreau назвав запорукою безпечного майбутнього вокальної джазової імпровізації. Складні багатошарові мелодії, унікальний тембр і барабан, із яким Vinx нерозлучний, роблять цього виконавця справді впізнаваним і особливим. Шоу Silhouette and Vinx — це витримана суміш джазу, фанку, bossa nova та блюзу.
Докладніше: vinx.com
Засновниками фестивалю є Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та Польський інститут в Києві. Серце Jazz Bez уже вісімнадцятий рік б’ється у Львові, в Мистецькому об’єднанні «Дзиґа», що є його ідеологічним та організаційним ядром. А також цього року до організації заходу долучився київський клуб 32 Jazz Club у тісній взаємодії з Old Fashioned Radio. У Дрогобичі організацією фестивалю займається інтернет-радіостанція Radio Kotermak.
Засновники фестивалю:
Мистецьке об’єднання «Дзиґа»
Польський інститут у Києві
Організатори:
Old Fashioned Radio (Київ)
Громадське об’єднання «Вірменська 35» (Львів)
Організатор в Дрогобичі:
Radio Kotermak
Співорганізатори:
Дрогобицька міська рада
Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича
За підтримки:
Посольство США в Україні (US)
Інститут Адама Міцкевича (PL)
Spedidam (FR)
Офіційний спонсор:
KredoBank
Партнери:
Видавництво “Коло”
ArtSide production
Trendsz hair•make up
Партнер з проведення:
Львівський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича
Партнер з поселення:
Готель «Трускавець 365»?
Партнери з харчування:
Ресторан-піцерія «FOTEL»
Ресторан «Fellini Piano Bar»
Медіапартнери:
Хіт FM
Zmistovno.com.ua
Варто – Галицькі Новини
Медіа Дрогобиччина
Газета Твоя Фортуна
Джерела Трускавця
Трускавець онлайн ТВ
Живий звук:
Світ Шоу
