«ДЯДЕЧКУ, ДЕ МІЛЬЙОН?», або СТЕЦКО ВІДЗВІТУВАВ І ЗНОВУ ВІДБИВСЯ

 

На ХХV сесії Дрогобицької районної ради серед інших депутати слухали питання «Про хід виконання Програми розвитку галузі освіти Дрогобицького району на 2017-2020 роки», тобто фактично звіт керівника районної освіти Івана Стецка.

 

На фоні проблем з підготовкою шкіл району до вимог Нової української школи, труднощів у курсуванні автобуса “Школярика” та дефіциту навіть класних журналів, очікувалось гаряче обговорення та гострі запитання від народних обранців та присутніх. Помітно хвилювався і очільник районного відділу освіти, тому в групу підтримки взяв депутата Львівської обласної ради, голову Дрогобицької районної організації профспілки працівників освіти Ольгу Грицик. Взяв і не прогадав.

 

Та спершу довелося таки самому вийти до мікрофону. Іван Стецко повідомив, що попри труднощі з тендерними процедурами та достатньою кількістю виробників дитячих меблів, все ж закуплено 745 одномісних антисколіозних парт вартістю 1400 гривень кожна для першачків району. І хоч з запізненням, та починається завіз меблів і мультимедійного обладнання в школи Дрогобиччини.

215 школярів району склали ЗНО. З математики Дрогобицький район на шостому місці серед 20 районів області, а з української мови – на 12 місці, – інформував керівник районного відділу освіти.

 

“У Дрогобицькому районі є 10 автобусів “Школярик”, щоправда два з них в аварійному стані. Вісім водіїв обслуговують вісім маршрутів. В Рибник “Школярик” не їздив, бо не було водія. Це справжня проблема – знайти людину, яка за три тисячі гривень погодиться на цю роботу. Я подав вакансії в Центр зайнятості”, – ділився труднощами з депутатами Іван Стецко.

На запитання депутата районної ради Руслана Цесліва, чи далі в окремих школах відсутні шкільні журнали, керівник відділу освіти району запевнив, що 775 класних журналів закуплено і жодних проблем немає. Натомість не вистачає підручників у 7-10 класах. Держава на ці потреби виділила лише половину субвенції. “Ми подали запит, щоб 240 тисяч гривень, яких бракує на закупівлю підручників, нам виділили з районного бюджету”, – інформував очільник районної освіти.

 

Колишній голова райдержадміністрації, депутат Володимир Шутко зі знанням справи запитав у Івана Стецка, чи є новини щодо дитячого садочку у селі Дорожів, (приміщення для якого у минулому році купили за мільйон гривень), а також, чи передана будівля на баланс районного відділу освіти. «Там немає дітей», – якось мляво відповів Іван Теодорович і зник зі сцени. Що з приміщенням, куди зник мільйон гривень – ні Володимир Шутко, ні депутати, ні присутні не почули. Натомість до мікрофону оперативно вийшла депутат Львівської обласної ради  Ольга Грицик.

 

Пані Ольга обстоювала головного освітянина району емоційно та самовіддано:

  • Хто робить, того й б’ють! Освіта Дрогобицького району є однією з найгідніших в області. Фінансування забезпечене, наповнюваність є. 14,1 становить навантаження вчителя. А куди дівся мільйон гривень, хай скаже сільський голова Дорожева!

І цей жіночий захист якимось дивом загасив напругу в залі, а депутати 25-ма голосами «за» підтримали доповідача.

 

Іра ЦИГАН

Медіа Дрогобиччина, № 15 (5)

 

***

Триває передплата “Медіа Дрогобиччини” на 2019 рік

Зробити її можна онлайн:
Друкована газета – 70 гривень на цілий рік – ЗА ПОСИЛАННЯМ

ПДФ-версія друкованої газети – 50 гривень на рік – ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *