Голова району АНДРІЙ ШЕВКЕНИЧ: « Я НІКОМУ НЕ ПЕРЕСТАВЛЯТИМУ НОГИ»

15 серпня розпорядженням Президента України головою Дрогобицької районної державної адміністрації призначено Андрія Шевкенича. 62-річний Заслужений лікар України, депутат Дрогобицької міської ради від Блоку Петра Порошенка, Андрій Іванович Шевкенич до 2016 року працював начальником відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради, перед тим тривалий час очолював Дрогобицьке районне територіальне медичне об’єднання, останні два роки – директор ТзОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс «Планета здоров’я».

 

За 2017 рік Андрій Шевкенич задекларував 41 тисячу 760 гривень зарплати за основним місцем роботи, 38 тисяч 400 гривень заробітної плати за сумісництвом в ТзОВ «Наркологічна лікарня – тверезість вибір сміливих» і 77 тисяч 760 гривень пенсії. А як ФОП Андрій Шевкенич у 2017 році отримав доходу 4 мільйони 987 тисяч 189 гривень. У власності має житловий будинок, площею 74,9 м2 в Дрогобичі, дві земельні ділянки – 615 і 617 метрів квадратних, гараж і два підсобні приміщення. Квартира, площею 22 м2 в Дрогобичі у власності дружини Шевкенич Юлії Миколаївни. З транспортних засобів у власності Андрія Шевкенича автомобіль Audi A6 2013 року випуску вартістю … 24300.

 

Чи з легкістю досвідчений службовець і політик погодився перейти з «Планети здоров’я» на нервову і, порівняно з попередніми доходами, не надто високооплачувану посаду голови Дрогобицького району, а також про плани, перші труднощі та радощі запитуємо у Андрія Шевкенича.

 

 

 • Андрію Івановичу, чи одразу Ви погодилися очолити Дрогобицький район?
 • Не відразу. Я вже не молодий, щоб ухвалювати імпульсивні рішення. На роздуми я мав близько місяця. Обдумував пропозицію, радився з друзями та однопартійцями, спілкувався з керівниками відділів та управлінь облдержадміністрації. І лише коли переконався, що буде повне сприяння по всій владній вертикалі, погодився на цю посаду.

 

 

 

 • Які завдання ставите перед собою на посаді голови райдержадміністрації як  першочергові?

 

 • Найперше треба покращити економічну ситуацію в районі. Абсолютне сприяння малому і середньому бізнесу. В районі дві з половиною тисячі бізнесменів. Ці люди повинні відчувати підтримку і сприяння влади, а не її карально-контролюючу функцію. Новим підприємствам гарантую прозору процедуру реєстрації. Зараз ми здійснюємо документально-юридичний супровід 16 новоутворених бізнесових структур в Дрогобицькому районі.

Другим важливим завданням, яке тісно пов’язане з першим, є залучення інвесторів. Не хочу говорити наперед, але зараз розробляємо програми з залучення інвесторів. Я об’їхав уже практично весь Дрогобицький район і скажу, у нас не такі вже кепські дороги, тож інвестор може їхати!

Так, у цьому році завдяки серйозній підтримці та сприянню голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки та активній позиції депутата обласної ради від Дрогобиччини Михайла Задорожного зроблено серйозний прорив в ремонті доріг району! 10 мільйонів гривень виділено і освоєно, відремонтовані найбільш проблемні ділянки, на території Дрогобицького району, повністю зроблено дорогу Дрогобич-Самбір. На 7 мільйонів гривень відремонтовано дорогу від Лішні до повороту на Підбуж і Ясеницю Сільну.

Та не все може і має робити влада. Повинен бути зворотній зв’язок, активна участь громади. Тому третім нашим спільним завданням бачу ще більшу активізацію людей на добрі справи, переформатування мислення. Перестати мислити, що хтось має зробити, депутат, кандидат тощо має ледь не підмітати в вашій хаті. А самим братися і творити! У нас в Дрогобицькому районі є вже кілька гарних паростків таких позитивно налаштованих і дієвих громад – Уличне і Доброгостів, Меденичі і Добрівляни тощо, де люди активно допомагають в ремонті доріг, прибирають узбіччя, оновлюють будівлі шкіл і садочків. В Уличному житель села безкоштовно віддав власне приміщення під пожежну частину. Оце позиція! Таким людям хочеться всіляко допомагати, а від добрих новин хочеться жити. Коли всі будуть так працювати, буде процвітання і піднесення в районі.

 

 

 

 • Андрію Івановичу, з якими  труднощами Ви вже стикнулися за ці перші тижні роботи?
 • Я не чужа людина в районі, тому для мене таємниць тут нема. І люди загалом моє призначення зустріли нормально. Перші труднощі виникли при підготовці закладів освіти до нового навчального року. Інші райони зробили це, а в нас були і залишаються питання. Я справді маю багато запитань до керівника відділу освіти району.

 

 

 

 • На урочистому представленні Ви казали, що в райдержадміністарції відбудуться зміни дійових осіб. Є вже якісь конкретні бачення, кого будете міняти?
 • На це потрібен час. Я придивляюся, вивчаю людей. І бачу, що буде мінімальне вивільнення посадових осіб. Все буде згідно з чинним законодавством, люди будуть попереджені. Але я не збираюся нікому переставляти ноги. Хто не може рухатися свідомо і самостійно в ногу з часом, змушений буде покинути нашу команду.

 

 

 

 • Андрію Івановичу, коли Ви очолювали відділ охорони здоров’я, то говорили про мільйонні борги Дрогобицького району перед медициною Дрогобича. Чи змінилося Ваше бачення ситуації тепер? Як збираєтесь віддавати заборговане?
 • Ми перерахували останній транш – 667 тисяч гривень з чотирьох мільйонів гривень за пролікованих хворих району за 2018 рік. Звичайно, ми розуміємо, що ця сума недостатня. Але якщо перерахувати десятки мільйонів, то все в районі треба закрити… У 2019 році будемо бачити бюджет району і виходити з розумними пропозиціями щодо збільшення оплати медичних трансфертів.

 

 

 

 • Ви – уродженець міста Дрогобича, тепер очолили Дрогобицький район. Чи допомагатимете рідному Дрогобичу у вирішенні сміттєвої кризи?
 • Звичайно, що так, не буду стояти осторонь такої серйозної проблеми. Але треба їхати до людей, треба з ними спілкуватися. Я не сказав, що тільки з Броницею, розглядаються інші варіанти. Можливо, нове сміттєзвалище треба буде відкривати. Зараз ситуація доведена до абсурду і глухого кута. І вийти звідти можна лише шляхом переговорів. Я допоможу, чим зможу.

 

 

 • І для веселішого завершення розмови, Андрію Івановичу, що Вас за цей час неочікувано потішило, розчулило?

 

 • Найбільшою радістю і своєрідним відкриттям стали прості люди без великих посад, які працюють і творять поступ району.

 

Іра Циган

Медіа Дрогобиччина, № 14 (44)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *