РОЛІВ. В ОЧІКУВАННІ БУДІВНИЦТВА НОВОЇ ШКОЛИ…

 

У перший тиждень вересня в регіональні та загальноукраїнські засоби масової інформації почали надходити тривожні сигнали – в школі села Ролів Дрогобицького району ні першого, ні третього вересня не почався навчальний процес! Точніше, третього вересня перший дзвоник продзвенів, але уроки не почалися. І ні четвертого, ні п’ятого вересня батьки не відпустили дітей до школи, щоб домогтися початку будівництва нової школи.

 

Справа в тому, що в час, коли в Україні йдеться про запровадження НУШ – нової української школи, мультимедійне та комп’ютерне обладнання, в селі Ролів справжня ДСУШ – дуже стара українська школа. Діти навчаються в будівлі, переобладнаній у 1922 році з сільської стодоли. Туалети на вулиці, води немає… Ще у 2005 році приміщення школи визнали аварійним, тоді ж ніби розпочали процес проектування нової школи. У 2008 році залили фундамент. Та далі справа не рухається вже десять років. Кошти, які щороку виділяються на будівництво нової школи з обласного бюджету, у дивний спосіб ніколи до підрядників не доходять, тож в кінці року забираються.

 

І цього року громада села, батьки школярів пішли на крайній захід – першого вересня не пустили дітей до старої школи і оголосили, що навчання там розпочнеться лише тоді, коли побачать реальний початок робіт з будівництва нової школи.

 

“Ми розуміємо, що школа не збудується за тиждень чи два і готові чекати та вчитися у старій, але хочемо, щоб почався процес будівництва нової школи, – прокоментував ситуацію для «Медіа Дрогобиччини» активіст Михайло Кіт.Люди вже десятки років чують обіцянки, а на ділі відбувається затягування процесу. Громада просто хоче бачити конкретний результат. ПОЧАТОК БУДІВНИЦТВА! 500 тисяч гривень має надійти з обласного бюджету і три мільйони гривень з Державного фонду регіонального розвитку. Люди бояться, що знову все буде пригальмовано, кошти не дійдуть до виконавців або ті не встигнуть їх освоїти, і гроші залишаться в обласному бюджеті. Адже так було вже багато разів. У 2017 році три мільйони гривень підряднику давали…в грудні місяці. Він відмовився, бо сказав, що не встигне освоїти, і кошти забрали. Цьогоріч кошти виділили ще навесні. Де вони є тепер – я не знаю. Це наче ступор якийсь… Нам пообіцяли, що роботи розпочнуться десятого вересня. От десятого вересня діти й підуть до школи”.

 

Директор Ролівської школи – Володимир Ільницький цілком на боці громади:

“Як освітянину, вчителю, мені сумно, що не почався навчальний процес. Я б дуже хотів, щоб діти вчасно пішли до школи. Але я розумію і позицію батьків, громади, які хочуть, щоб діти вчилися в нормальних умовах. Ще 27 липня в обласній раді відбулося засідання бюджетної комісії, на якій був присутній депутат від Дрогобиччини Михайло Задорожний, де підрядник пообіцяв, що першого серпня розпочне підготовчі роботи. Четвертого серпня справді приїхав виконроб, знайшов квартиру для робітників… Подав пропозиції, які зміни треба внести в робочий проект. Аби розпочати активніші роботи, підрядник стверджує, що йому необхідні гроші. А гроші йдуть по великому бюрократичному колу”.

 

Ми не могли не попросити прокоментувати ситуацію голову Дрогобицької районної адміністрації Андрія Шевкенича:

“Я не знаю, що, хто, кому обіцяв і хто кого дурив. Ця історія не моя. Я розпочинаю з чистого листка. Моя історія розпочалася 20 серпня 2018 року. Я четвертого вересня домовився з головою Львівської обласної адміністрації Олегом Синюткою, що перший транш 500 тисяч гривень підряднику на Ролівську школу пішов у середу, шостого вересня. Гроші довго йдуть, така процедура, наступного тижня в середу будуть. Бюджет цього об’єкту 27 мільйонів гривень, він переходить на наступний рік. Ще до кінця цього року буде виділено 3,5 мільйони гривень”.

 

У понеділок, 10 вересня, діти в Ролеві таки пішли до школи, – повідомив Михайло Кіт. А у вівторок, 11 вересня, підрядник завіз у село дві машини з цеглою. Поки що за свої кошти.

У четвер, 13 вересня, активісти з села їздили на засідання постійної бюджетної комісії Львівської обласної ради, де їх запевнили, що кошти вже надійшли. До кінця дня підрядник повідомив, що у нього на рахунку 50 тисяч гривень. Сподіваємось, процес повільно, але таки відбувається.

 

Іра ЦИГАН

Медіа Дрогобиччина, № 14 (44)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *