Борислав. Нафтовики. Міст на день міста

 

Почнемо пафосно: щорічно у другу неділю вересня в Україні відзначають День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. А в Бориславі – ще й День міста. 9 вересня Бориславу виповнився 631 рік!

 

А тепер реальність: останні невтішні для міста новини, пов’язані з переведенням 366 працівників Центральної бази виробничого обслуговування та 328 працівників Управління технологічного транспорту з Борислава в м. Долина та м. Київ дещо загострили відносини ПАТ «Укрнафта» з керівництвом міста і певними політичними силами. Адже бюджет міста втратить частину надходжень з одного боку. А з другого боку – ПАТ «Укрнафта» – вже «недійна корова». Це масштабне підприємство, що переходить на європейські стандарти керівництва, які передбачають економію.

 

Як наслідок: випадковість чи ні, але цьогоріч акцент у святкуванні був не на нафтовиках. Адже минуло рівно 10 років від часу великої повені 2008 року, що зрушила опори мосту через р. Тисмениця на вул. Героїв ОУН-УПА. І міст відбудували. Із урочистого відкриття моста розпочались усі святкування. Богдан Матківський, Андрій Садовий, бориславські керманичі, мешканці та гості міста радісно спостерігали за першопроїздом важкої техніки та велосипедистів по новому мосту. Опісля урочистостей жовто-блакитні стяги зняли і міст знову перекрили – «після повного завершення будівництва має пройти період стабілізації, – пояснює прес-служба Бориславської МР.

 

Історична довідка

Як вже було сказано, повінь 27-28 серпня 2008 р. лише зрушила опори моста. Остаточно міст було підірвано в надії збудувати новий: за державні кошти, що мали бути виділені на усунення наслідків стихійних лих. Відтак на об’єкті безрезультатно було освоєно 6 млн. 759 тис. грн. З них: 3 млн. у 2008 році було перераховано ВАТ «Містобуд», 2 млн. 737 тисяч  у 2013 році – на ТзОВ «Планета – БУД». Результат робіт: підірваний міст і залита одна з чотирьох залізобетонних опор (21 м. глибини).

Також у 2008 р. ВАТ «Містобуд» освоїло 1 млн. 500 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на повне відновлення моста через річку Лошань на вул. Гірній у м. Борислав. Цей міст повністю вцілів після повені 2008 року. Але його розібрали.

 

Осінь 2017 р. Уряд вніс зміни в низку нормативно-правових актів Кабінету Міністрів у частині уточнення місцевих бюджетів, та розпорядженням № 781-р від 18 жовтня 2017 року виділив кошти для відновлення автомобільного моста через річку Тисменицю на вул. Героїв ОУН-УПА.

Відбудовувати міст взялось вінницьке ТзОВ «Будівництво управління механізації». Головний інженер – Владеслав Федько. Технічний нагляд за об’єктом здійснював ФОП «Бутов М.Л.» за 268 тис. 540 грн. Авторський нагляд – ТзОВ НТЦ “Нафтогазбудпроект” за 57 100 грн..

І, найцікавіше, яка вартість самого моста, і чиї це гроші?

10 млн. грн. – кошти держбюджету, власне, виділені Кабінетом Міністрів. 4 млн. грн. – кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). І 3 млн. 960 тис. грн. – міський бюджет Борислава.

 

Коли?

Скільки часу триватиме “процес стабілізації” нам роз’яснили у житлово-комунальному відділі БМР. Запустити транспорт на міст можна буде після отримання відповідного сертифікату Департаменту державної архітектурної інспекції у Львівській обл. Департамент надає сертифікат за двох умов: 1) міст має пройти належні випробовування; 2) наявність усіх потрібних журналів, документів. Найголовніший документ – акт виконаних робіт. Підписується обома сторонами, коли виконавець виконав роботи, а замовник їх оплатив.

Як з’ясувалось, із 4 млн. грн., які було виділено ДФРР станом на 12 вересня перераховано на бориславський міст 2 млн. “Кажуть, поки немає грошей. Але за тиждень-два обіцяють дати усі кошти”, – розповідають у відділі ЖКГ. Щодо тих коштів, які мало дати місто, то ще також не вся сума перерахована виконавцю. Тому конкретно сказати, коли по мосту будуть їхати машини, у відділі ЖКГ не беруться. Приблизний термін – кінець жовтня.

 

Завершимо також пафосно. Наприкінці цьогорічного Дня міста бориславці мали винятково приємний подарунок, якого ще не бачили з часів виступів тут Тараса Петриненка у 90-х. З головної сцени міста лунала музика рок-гурту «Скай». Ціна виступу – 100 тис. грн.

 

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина, № 14 (44)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *