Кір у Дрогобичі: друга хвиля за цей рік!

У п`ятницю, 27 квітня, у інфекційне відділення КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» було зафіксовано поступлення хворої дитини з симптомами кору.

Впродовж 27-29 квітня кількість хворих дітей збільшилася. Станом на ранок понеділка, 30 квітня, у інфекційному відділенні КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» зафіксовано 11 звернень хворих на кір дітей: з них 7 — дрогобичан, 4 — мешканців Дрогобицького району.

Про це йшлося сьогодні,  30 квітня, під час оперативного засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради.

Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба повідомив, що з 7 хворих на кір дрогобичан 6 госпіталізовано, їх стан середньої важкості. Вікова категорія — від 1 до 7 років. Батьки однієї дитини відмовились від госпіталізації.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького ММВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» Леся Янківська повідомила, що хворі на кір — учні ЗОШ №14, де зафіксовано 4 випадки, та ЗОШ№4, де зафіксовано 1 випадок.

За підсумками наради було прийнято рішення рекомендувати батькам в ці дні максимально обмежити контакти дітей зі сторонніми особами, зважаючи на вихідні. Серед батьків проводитиметься робота з роз’ясення важливості вакцинації як дітей, так і батьків.

У школах, де навчаються госпіталізовані діти, карантин не вводитимуть. Однак буде забезпечено щоденний моніторинг та медичний огляд учнів.

«Якщо впродовж вівторка кількість хворих на кір дітей зросте, я буду рекомендувати комісії вести карантин у навчальних закладах, де виявлено спалах кору», — наголосив заступник міського голови Василь Качмар.

Наступне засідання комісії відбудеться у середу, 2 травня, о 9:00, передає прес-служба міської ради.

Нагадаємо.перший спалах кору Дрогобиччина перенесла у січні цього року.

 

Зверніть увагу!

Найважче кір переносять діти до п’яти років і дорослі, які не були вакциновані, і не перехворіли на кір в дитинстві.

Серед можливих ускладнень кору – отит, пневмонія, енцефаліт, важка діарея і зневоднення, гепатит і навіть сліпота.

Особливо небезпечним є захворювання на кір при вагітності – хвороба може спровокувати викидень або патологію у плода.

 

СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ КОРУ

Першим симптомом кору є сильне підвищення температури тіла  (іноді до 40 градусів). Температура зростає  через 10-12 днів після зараження і триває 4-7 днів. У хворих спостерігається чхання, кашель, почервоніння очей, сльозотеча і світлобоязнь, запалення горла, діарея, а також маленькі білі цятки на внутрішній поверхні щік. На 4-5 день хвороби з’являється характерний для кору висип, він складається з дрібних папул, оточених плямою і схильних до злиття. Спочатку висип з’являється на обличчі, шиї і за вухами, на наступний день – на тулубі, і потім – на кінцівках. Висип залишається на шкірі хворої людини до 5-6 днів.

Найефективнішим засобом проти кору є вакцинація. Її потрібно робити двічі – в 12 місяців та у 6 років. Ті, хто пройшов вакцинацію, отримують імунітет на багато років.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *