Депутати на контролі. У Дрогобичі запрацював сервіс RADA4YOU

Нещодавно у Дрогобичі презентували черговий електронний сервіс RADA4YOU – онлайн-інструмент, який автоматично аналізує відкриті дані за результатами голосувань депутатів.  Це двадцятий за рахунком онлайн сервіс, який впроваджено у Дрогобичі.

Детальніше про можливості, які він дає дрогобичанам ми розпитали у Святослава Бабіля, координатора освітніх та виборчих проектів у ВГО Громадянська мережа «ОПОРА».

– Як працює цей сервіс?

На сьогодні сервіс RADA4YOU працює в шести міських радах. Дрогобицька перша з міських рад не обласних центрів, для якої ми впровадили цей продукт. Саме вона ініціювала впровадження цього продукту.

Робота сервісу базується на відкритих даних про результати поіменних голосувань, які розміщені у відкритому доступі на міському порталі відкритих даних Дрогобича. Ці дані регулярно завантажуються ботом, обробляються та візуалізуються безпосередньо нашим сервісом. Хочу зазначити, що важливою є належна якість, повнота і структурованість даних, а також набори, оприлюднені на порталі міста Дрогобича.

– Яку інформацію можна отримати?

– За допомогою сервісу drohobych.rada4you.org можна отримати комплексні дані про голосування в міській раді. Для зручності інформація розділена на декілька позицій. В розділі “Депутати” можна отримати інформацію за будь-який період про відвідуваність сесій, статистику голосувань депутата, інформацію про те, коли і з яких питань він голосував проти лінії своєї фракції. На мою думку, цікавою також є опція “Друзі по голосуванню”, яка демонструє з ким однаково найчастіше (чи менш часто) голосує депутат.

В розділі «Голосування» ви маєте можливість відфільтрувати голосування за певний період; переглянути голосування, ранжовані за присутністю, за дотриманням фракційної дисципліни. Останній розділ показує ті голосування, які найбільше “розділили” депутатські фракції.

В розділі “Сумісні голосування” можна отримати статистику однакового голосування фракцій, як за весь період, так і за конкретний місяць. У такий спосіб можна відслідковувати політичні процеси в міській раді у розрізі політичних сил.

Варто зазначити, що громадяни можуть завантажити всю візуалізацію, а також отримати початкову інформацію в форматі CSV для глибшого аналізу.

– Які очікувані результати від роботи цього сервісу? Для депутатів, влади, громади…

– Сервіс локальних RADA4YOU створено з метою отримання якісного інструменту для аналізу голосувань муніципалітету. Він дозволяє отримати статистичну інформацію, яка може підтвердити чи спростувати, зрештою, виявити певну тенденцію в роботі як окремого депутата, так і депутатської фракції. Це дуже важливо в сучасному світі, де викривлена інформація чи фейки розповсюджуються моментально. Наша платформа дозволяє владі бути відкритішою, а громадянам мати надійне джерело вже статистично обробленої і візуалізованої інформації про роботу депутатів і фракцій. Сервіс корисний також і для громадських активістів та журналістів, які витрачатимуть набагато менше часу для пошуку і узагальнення інформації для аналітичних матеріалів та статей.

За допомогою таких інструментів влада стає підзвітнішою, а громада поінформованою. Вибудовується система, котра більш захищена від маніпуляцій.

Окремо хочеться зазначити зручність сервісу і для депутатського корпусу. Як окремий депутат, так і фракції матимуть гарний інструмент для самоаналізу та побудови власних звітів про роботу без затрати додаткового часу.

– Поділіться цікавими кейсами та порадами в роботі з новим сервісом…

Найперше хочу зазначити, що наш сервіс є інструментом для аналізу інформації, а не її джерелом. Користувач має усвідомлювати, що самі по собі цифри лише відображають факт, який має мати пояснення з розумінням контексту і обставин, в яких він відбувся. Тому старайтеся знайти пояснення. Відслідковуйте динаміку процесів, статистику голосувань, спільність позицій фракцій. Порівнюйте позицію депутатів і фракцій щодо схожих питань на предмет послідовності.

Також хочу анонсувати, що «ОПОРА» планує додати ще один інструмент до наших локальних сервісів, який зробить їх ще цікавішими. Цей розділ працює вже в сервісі для Верховної Ради України та має назву «Політика», але дуже скоро він мігруватиме для муніципалітетів.

Розмовляв Олег Дьорка

Медіа Дрогобиччина №7 (37) від 13 – 27 квітня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *