Як  ТОВ «ДВ-Екосвіт» Синютку обдурило

Усі пам’ятають, у якій сміттєвій блокаді опинились мешканці Львова після Грибовицької трагедії 30 травня 2016 року.

13.07.2017 р. Львівська обласна рада ухвалила рішення про затвердження Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017–2019 роки. Згідно з програмою, очистити Львів від сміття мали 6 компаній перевізників сміття. Серед них – компанія, що обслуговує Борислав, ТОВ «ДВ-Екосвіт».

Програма передбачає компенсацію коштів компаніям-перевізникам. Цікаво, що окрім коштів отриманих за вивіз самого сміття, передбачено ще й 10 грн. за кожен додатковий кілометр пробігу для сміттєвозів.

Мандри львівського сміття досліджувала ГО «Розвиток громади». Її члени надали нам документи, подані компанією «ДВ-Екосвіт» Львівській облдержадміністрації. Зокрема  товарно-транспортні накладні на період з 1 по 10 серпня 2017 року. Згідно з наданими документами, на полігоні м. Борислава в серпні 2017 р. було захоронено 88,5 тон сміття з м. Львова.

І тут виникають три основні запитання.

Перше. Сесією Бориславської міської ради 30 березня 2017 року було ухвалено рішення «Про заборону ввезення на територію м. Борислава та міське сміттєзвалище твердих побутових відходів з інших населених пунктів».

Цим рішенням ТОВ«КОМ-ЕКО-Борислав 2010» зобов’язало орендаря місцевого полігону не приймати на територію міського сміттєзвалища тверді побутові відходи з інших населених пунктів. Але що сесія, якщо такі кошти за вивіз сміття дають? Ще й кожен кілометр компенсовують! Та й завдання нескладне, адже орендарями сміттєзвалища є Олександр Василянський та Сергій Деміч (ТОВ «КОМ-ЕКО-Борислав 2010»). Ці ж особи були і засновниками компанії ТОВ «ДВ-Екосвіт».

Друге. Завозилось сміття в Борислав досить специфічно – і по 2 тонни за ходку, і по 10 тонн. Сміттєвози, які за документами возили ці 10 днів львівське сміття: МАН ВС 3396, ГАЗ ВС 1859. За 10 днів на автомобіль МАН перепало 30 тон. Решту – 58 тон (по 2 за ходку) перевозив ГАЗон. 29 ходок за 10 днів. Щодня по три рази. 196 км. в обидві сторони. Множимо на 10 грн. – отримуємо близько 60 тис. грн! І це тільки за дорогу. Ціна розвантаження сміття на сміттєзвалищі орієнтовно становить 300 грн. за тонну. Це ще 27 тис. грн. Тільки тепер вже в руки орендаря сміттєзвалища – ТОВ «Ком-Еко-Борислав 2010».

Третє. Аналіз журналу обліку сміттєвозів, який ведуть охоронці Бориславської муніципальної варти, показує, що за цей період лише ГАЗ ВС 3501 заїжджав на сміттєзвалище. Товаро-транспортні накладні оформлені на менеджера «Екосвіту» С. П. Танчинця, який стверджує, що в період з 1 по 10 серпня він проживав у Трускавці. І що підпис, який фігурує на документах, йому не належить.

Чи понесуть відповідальність за привласнення шахрайським методом державних коштів шляхом підробки документів ТОВ «ДВ-Екосвіт» та ТОВ «КОМ-ЕКО-Борислав 2010»? Адже 90 тис. грн. – сума, виявлена лише за 10 днів серпня. Копії товаро-транспортних накладних від ЛОДА за період від 13 липня 2017 року до березня 2018 для проведення повного розслідування, як відповідь на інформаційний запит, нам ще надіслані не були.

Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Юлія Гасій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *