ДРОГОБИЧ VS РАЙОН. МЕДИЧНА ХОЛОДНА ВІЙНА

В час, коли триває бурхлива і неоднозначна «сміттєва війна», той хто не має здоров’я на пікети і протести та завітав з потребою у Дрогобицьку міську поліклініку, міг побачити на більшості кабінетів оголошення «Мешканці Дрогобицького району не обслуговуються». І за цими словами ще одне тихе, давнє і болюче протистояння Дрогобича міста і Дрогобицького району. Дуже сумно і страшно читати таке. Чесно. Адже таке відчуття, що в окремо взятому місті припинила діяти Конституція України, яка гарантує право громадянина на охорону здоров’я та медичне обслуговування. А тут відмовляють не окупантам чи сепаратистам, а своїм землякам, українцям.

– Чому дійшло до такої категоричності? – запитую найперше у керівника відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимира Чуби.

– Згідно з Бюджетним кодексом України територія, яка не має змоги надавати медичні послуги в повному обсязі, укладає угоду про передачу цих повноважень і оплату видатків з територією, яка може це зробити. Дрогобицький район уклав з нами таку угоду в 2015 році на 2016 рік на суму 5 мільйонів гривень. Але перерахували нам лише 2 мільйони. Це вкрай мала сума. І тепер заборговані 3 мільйони гривень ми намагаємося відстояти у Господарському суді міста Львова. Насправді ми пролікували у 2016 році пацієнтів з району на 16 мільйонів гривень, у 2017 – на 23 млн. грн. А потрібна лише добра воля керівників Дрогобицького району перерахувати обіцяне. Адже фінансування виділяється на мешканця. Ба більше, Дрогобицька районна рада у вересні минулого року ухвалила рішення перерахувати нам 4 мільйони гривень. До сьогодні жодної копійки з цих коштів не надійшло…

Продовження в Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Іра ЦИГАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *