Пам’ятник, якого нема

В Бориславі на вул. Шевченка між Центральною бібліотекою та Бориславською міською радою вже близько трьох років стоїть постамент без пам’ятника. Здебільшого мешканці чи гості міст роблять собі знімки біля постаменту, а в Бориславі це можна зробити, виходить, на ньому.

Постамент був встановлений ще за часів головування Володимира Фірмана. Він готувався під пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Спорудженням пам’ятника тоді займалась ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», – повідомляє Бориславська міська рада. Робити товариство це мало за спонсорські кошти.

Ми поговорили про пустий постамент із головою Товариства Романом Тарнавським. З його слів, усі кошти, які чотири роки тому були зібрані серед мешканців міста та меценатів, були витрачені, власне, на постамент. Це близько 50 тис. грн. Виготовляла постамент майстерня Голубицьких. Згідно з проектом, сама постать Кобзаря мала бути виготовлена з бронзи чи іншого металу, висотою 2,5 – 3 м. Це Шевченко мав бути молодий.

Головне питання – кошти. На що розраховувало товариство, коли встановлювало постамент? Адже скульптурна пластика – недешеве задоволення. Особливо для міста, якому катастрофічно на все не вистачає коштів. Роман Тарнавський каже, що в питанні виготовлення самої скульптури він розраховував на фінансову та художню допомогу з Києва, яку мав знайти народний депутат від області Богдан Матківський. На сьогодні в міському бюджеті коштів на пам’ятник Шевченку немає. Залежно від матеріалу, задуманий пам’ятник може коштувати близько 15 тисяч євро.

Товариство охорони пам’яток історії та культури м. Борислава не збирається опускати руки.Цьогоріч з нагоди 170 років від народження письменника і педагога Степана Коваліва організація планує встановити на вулиці, названій на його честь, погруддя. Воно не буде таким коштовним як триметровий пам’ятник, тому гроші на нього пан Роман сподівається все ж таки назбирати.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина №4 (34) від 02 березня

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *