Що не зробиш заради хобі мера! Трускавець придбав танцювальну підлогу для балету за півмільйона гривень!

П’ятого лютого трускавчан та гостей міста вражали культурним дійством – показом  балету «Ромео і Джульєтта» українського театру «Прем’єра». Мистецька подія широко анонсувалася у соціальних мережах та на афішах міста. Любов до балету трускавчанам особисто взявся прищеплювати керманич курорту Андрій  Кульчинський.

Балетні пристрасті на сцені, як з’ясувалося, слабкість пана мера. Позаминулого року до Трускавця з ініціативи міського голови вперше запросили з гастролями балетну трупу. Тоді ж і з’ясували головну біду – Трускавець не має професійної танцювальної підлоги для балету. Однак невирішених завдань для курорту не існує, тим паче, коли у міській скарбниці водяться чималі фінанси, а саме мистецьке дійство є захопленням головного посадовця міста. Пасти задніх у Трускавці не захотіли: наприкінці 2016 року оздоровниця (замовником виступив відділ культури) придбала танцювальну підлогу вартістю майже півмільйона гривень для постановок балету. Як то кажуть, елітне мистецтво потребує елітних витрат!

За даними сайту публічних закупівель “ProZorro”, переможцем оголошених відкритих торгів став трускавчанин ФОП Володимир Павлишин, який оцінив  танцювальну підлогу для балету у 497 тис. грн. У технічному описі предмету закупівель йдеться про те, що підлога складається з фанерних щитів, виготовлених з північної берези. Щити стикуються один з одним шпунтово-пазовим методом, а це означає, що таку підлогу можна скласти, коли є в ній необхідність та розібрати, коли вона непотрібна для використання. Згідно із документацією, підлогу можна брати навіть з собою на гастролі, та от біда балетного цеху у Трускавці немає! Тож доводиться дорогій обновці відлежуватися на складських приміщеннях Палацу культури ім. Т. Шевченка та чекати, коли мер запросить до Трускавця балетну трупу. А така приємна оказія випадає не більше 2-3 разів на рік! Вражає й інше – запрошуючи трускавчан та гостей міста на балет 5 лютого, час для такої прем’єри обрали  вкрай незручний – 14:30 год. в робочий день. Виходить, що не всі істинні поціновувачі балетного мистецтва мали змогу сповна насолодитися цим дійством, оскільки через виставу треба було відпрошуватися з робочих місць. Аналогічна ситуація і з учнями шкіл старшокласникам заради дійства теж довелося “прогуляти” останній урок. Та критику щодо невдалого часу балетної прем’єри  у мерії сприйняли гостро. Як пояснила завідувачка відділу культури пані Татомир, вона позбавлена можливості диктувати умови щодо часу вистав у Палаці культури, тим паче, що ввечері цього дня там був запланований  концерт Лілії Сандулеси. Отож балет у вечірню пору там аж ніяк не вписувався.

 Любов до високого мистецтва, звісно, прекрасна річ. Однак чи виправдано витрачені півмільйона бюджетних коштів для забезпечення балетних вистав, які у місті відбуваються вряди-годи – судити трускавчанам.

Медіа Дрогобиччина №3 (33) від 16 лютого

Ірина Романова

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *