«Я сяду і вийду, а він ляже – і не встане», або що варто знати пішоходам

«МД» неодноразово розповідала про дорогу державного значення Самбір-Дрогобич, яка перебуває у катастрофічному стані.

Водії, яким шкода своїх авто і нервів, знайшли вихід – об’їжджають найбільш розбиту ділянку дороги  через села Рихтичі-Добрівляни-Грушів-Дорожів-Бистрицю-Новошичі. Дорога там суттєво довша, з доволі  крутими поворотами, однак рівнесенька, хоч яйце коти. Тож увесь трафік рушив туди.

І все б нічого, якби не одне але: люди, які там проживають виявилися не звиклими до такого руху! В темну пору доби в темному одязі посеред темної дороги – звично для них. Однак така «традиція» створює загрозу скоїти ДТП для водіїв і втратити власне здоров’я та навіть життя для самих пішоходів. Неодноразові наїзди на пішоходів ситуації не змінюють – мешканці й далі вперто йдуть дорогами. Мотивують це тим, що нема тротуарів (а їх дійсно нема!). Водночас водії нарікають, що страшно їхати, бо бояться завдати комусь шкоди. Кажуть, що бодай узбіччям йти ж можна! У світлому одязі, з відбивачем, чи хоча б присвічуючи ліхтариком. І напівжартома, але з болем кажуть «Я ж то сяду і вийду, а вони ляжуть – і не встануть».

ЗМІ не раз проводили роз’яснювальну роботу, під час якої наголошувалось: зазвичай в усіх дорожньо-транспортних пригодах винними вважають тих, хто в момент аварії був за кермом. Однак є чимало випадків, коли водій автомобіля фізично не встигає відреагувати. Тим паче, коли йдеться про пішоходів чи велосипедистів, які у темний час доби не мають на собі світловідбивачів, а тому їх просто не видно на дорозі.

Дуже часто пішоходи також забувають, що мають не лише права, а й обов’язки, адже є повноцінними учасниками дорожнього руху.

Продовження читайте в Медіа Дрогобиччина №3 (33) від 16 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *