Обережно! Туберкульоз!

В одній із бориславських шкіл зафіксовано захворювання дитини на відкриту форму туберкульозу. Таку невтішну новину нам повідомили батьки дітей, які навчаються у цій школі. Вони занепокоєні тим, що керівництво навчального закладу вже понад два місяці замовчує проблему та не повідомляє про вжиті запобіжні заходи.

Ми взяли офіційний коментар у головного бориславського фтизіатра Ірини Володимирівни Білозір Вона розповіла, що випадок захворювання на відкритий туберкульоз у дитини справді трапився. Дитина – з благополучної сім’ї. Але оскільки хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, від неї ніхто не застрахований. Тепер дитина лікується у Львівському тубдиспансері.

Однокласники та вчителі цього класу здали проби Манту та у разі потреби пройдуть процедуру флюрографії. Дрогобицька санепідемстанція провела в школі належну дезінфекцію.

Зі слів фтизіатра, найближчим часом у школі планується збір крові усіх бажаючих для проведення імуноферментного квантиферонового тесту. Цей тест на сьогодні вважається кращою заміною шкірного дослідження з введенням у організм туберкуліну. Він дозволяє достовірно визначити наявність хвороби. Проведення тесту вимагає організації, попереднього запису, а тому конкретної дати його проведення ще визначили. Ірина Білозір закликала усіх батьків бути уважними до себе та своїх дітей.

Головні ознаки туберкульозу: сухий або вологий кашель понад два тижні; можлива температура.

 

 

Юлія Гасій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *