Коли закон та реалії розходяться – у Трускавці не виконують вимогу щодо сортування сміття!

  •  
  •  
  •  
  •  

Рухаємося до Європи?! В Україні з перших днів нового року почала діяти заборона на захоронення невідсортованих нечистот. Тож розділяти тверді побутові відходи на харчові та вторинну сировину тепер мають усі, а за відмову від дотримання такої норми передбачено штраф. Його розмір коливатиметься від 340-1360 грн. для населення та 850-1700 грн. – для організацій. Усі ці зобов’язання передбачені Законом України «Про відходи».

Однак із настанням нового року українці суттєвих змін на сміттєвих майданчиках своїх  міст у питанні сортування та збору сміття по-новому не відчули. Не виняток і курортний Трускавець. Як коментує ситуацію заступник міського голови оздоровниці Олексій Балицький, щоб сортувати сміття недостатньо встановити додаткові контейнери на сміттєвих майданчиках в місті, почепити на них відповідні наліпки та чекати результату.

«Робота над сортуванням сміття  – це довготривалий та паралельний процес у багатьох площинах. По-перше – культури сортування побутових відходів юних мешканців мають вчити ще зі шкільної парти, по-друге – окрім появи контейнерів для сортування сміття виникає питання, а як їх вивозитимуть та доправлятимуть до сміттєзвалища?! Очевидно, що окремих сміттєвозів у фірми, яка займається вивозом сміття з Трускавця немає – тож приїде одна машина  і все, розсортоване у різні баки, завантажить в один сміттєвоз і повезе на звалище. А там на нас чекають нові сюрпризи: чи обладнані сортувальними лініями та картами захоронень ТПВ сміттєзвалища, які ми експлуатуємо? Як бачимо, наразі тут більше запитань, ніж відповідей», – переконує Олексій Балицький.

Також чиновник додає, попри складність реалізації нового закону – ці кроки все ж робитимуть, щоправда не так скоро, як хотілося б. Додаткові умови щодо роздільного сортування та збору твердих побутових відходів в оздоровниці місцеві посадовці планують прописати  у  новому тендері, який оголосять влітку для пошуку фірм, що зацікавлені вивозом сміття з курорту. Оскільки договір зі стрийською фірмою «Комунальник+», яка зараз обслуговує Трускавець, завершується 30 липня.

Продовження читайте в Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Ірина Романова

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *