Про підозрюваного в хабарництві Піха

17 січня поліція затримала голову комісії з питань земельних відносин Бориславської міськради Василя Піха, який вимагав хабар за вирішення земельних питань. Про це інформує прес-служба Національної поліції України. «Посадовець систематично вимагав та отримував від громадян хабарі за вирішення земельних питань. Загальна сума одержаної зловмисником неправомірної вигоди становить майже 300 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

19 січня 2018 року слідчим суддею Дрогобицького міськрайонного суду було ухвалено рішення про застосування до підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди у розмірі 300 тисяч гривень голови земельної комісії Бориславської міської ради Василя Піха, запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту терміном на 2 місяці. 22 січня підозрюваний подав апеляцію до суду. Він не вважає себе винним у жодному хабарництві. «Стільки років працювати в міській раді…Я не хотів бути головою земельної комісії, але іншого спеціаліста не було. В протоколі і постанові суду є розбіжності. В протоколі не йдеться про гроші, а тільки про квитанцію за розробку технічної документації у розмірі 4 тис. грн. Квитанція була мічена. Вона була у пакеті документів, які я передавав до Львова. Пані Зубрицька (на яку оформлена ділянка на вул. Федьковича в Бориславі), кілька разів намагалася вручити мені готівку, шоб я оплатив послуги за розробку технічної документації особисто. Я грошей не брав», – каже Василь Піх. Також колишній голова земельної комісії не знає, кого підозрювати у цій, як він вважає, підставі. Каже, що з усіма завжди був у дружніх стосунках.

Виготовленням проектної документації на вул. Федьковича в Бориславі займався ФОП Лопушанський Микола Романович. Він є головним архітектором проекту ДП ДІПМ “МІСТОПРОЕКТ”. Згідно з декларацією за 2016 рік, його дохід від підприємницької діяльності становить 1 млн. 803 тис. грн.

Процедура отримання земельної ділянки на вул. Федьковича така: міська рада затвердила план забудови у 2016 році. Відтак люди, які обробляли землі на цій території, могли її приватизовувати. Ціна розроблення документації за одну земельну ділянку у фірмі п. Лопушанського становить 3976 грн. Сам п. Микола каже, що за п’ять років взаємовигідної співпраці з Бориславською міською радою, схожий інцидент трапився вперше. Взаємовигода, з його слів, полягає у тому, що він безоплатно розробляє проекти воїнам АТО та малозабезпеченим сім’ям, а міська рада надає йому в розробку ділянки для платоспроможних верств населення. Він, як і декотрі депутати міської ради, причину інциденту вбачає у політичних іграх.

26 січня мало відбутися слухання апеляційного суду з приводу скасування двомісячного домашнього арешту. Слухання не відбулось через технічні причини.

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *