Стебник: цьогоріч бюджет збільшився удвічі

  •  
  •  
  •  
  •  

Наприкінці року, що минув, усі місцеві ради традиційно планували кошторис, за яким місто має жити впродовж наступного року. Власне, як і за що буде жити Стебник, розглянули на засіданні 28 сесії Стебницької міської ради.

Так, на 2018 рік було вирішено визначити доходи міського бюджету в сумі 9 мільйонів 842 тисячі гривень. Зокрема, доходи загального фонду міського бюджету – 9 мільйонів 517 тисяч гривень, доходи спеціального фонду міського бюджету – 325 тисяч гривень, бюджет розвитку – 320 тисяч гривень.

До доходів загального фонду належатиме акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі під акцизним товаром у сумі 1 мільйон гривень. Податок на майно в загальному складатиме 3 мільйони 232 тисячі гривень. Крім цього, єдиний податок до міського бюджету планують отримати у розмірі 5 мільйонів 185 тисяч гривень. Також до загального фонду надійдуть адміністративні збори за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. До спецфонду надійдуть надходження від викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря. А кошти, які визначили як бюджет розвитку, надійдуть від продажу земельних ділянок у сумі 320 тисяч гривень.

Відповідно до цих доходів було визначено, що видатки міського бюджету на 2018 рік становитимуть 9 мільйонів 842 тисячі гривень. У тому числі, витрати загального фонду міського бюджету складуть 6 мільйонів 676 тисяч гривень, з них затрати спеціального фонду міського бюджету складуть 3 мільйони 166 тисяч гривень, та видатки на бюджет розвитку –  3 мільйони 161 тисяча гривень. Також із загального фонду для виконання робіт на об’єктах, що фінансуються з бюджету розвитку, будуть передані кошти у сумі 2 мільйони 741 тисяча гривень.

Крім цього, у складі видатків міського бюджету затвердили кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм на суму 3 мільйони 425 тисяч гривень. З них у спеціальному фонді буде 3 мільйони 111 тисяч гривень. Витрати на утримання міської ради на 2018 рік складуть у загальному фонді 3 мільйони 116 тисяч гривень, та для виконання робіт щодо спецфонду – 50 тисяч гривень.

Видатки на благоустрій міста в загальному фонді планують профінансувати на суму 2 мільйони 251 тисяча гривень. У спецфонді плануються роботи на загальну суму 2 мільйони 186 тисяч гривень. Окрім цього, передбачається проведення витрат, які йдуть на забезпечення соціальних послуг громадян (людей похилого віку, інвалідів та дітей) у сумі 134 тисячі 400 гривень. Інші видатки на соціальний захист та виплату допомог верствам населення міста складуть 755 тисяч 900 гривень.

Фінансування культурно-мистецьких заходів в місті на 2018 рік здійснюватиметься на суму 70 тисяч гривень. Проведення навчально-тренувальних зборів та тренувань двох спортивних клубів буде профінансовано на загальну суму 150 тисяч гривень.

Стосовно капітального ремонту житлового фонду, видатки готуються зі спецфонду міського бюджету у розмірі 590 тисяч гривень. Щодо капітального ремонту будинків, котрі належать ОСББ, на 2018 рік планується фінансування у розмірі 219 тисяч 900 гривень. Передбачається капітальний ремонт адміністративної будівлі міської ради на суму 50 тисяч гривень. Крім того, у плани входить ремонт шатрового даху будинку на вул. С.Бандери, 3 на суму 150 тисяч гривень; капітальний ремонт мереж побутової каналізації житлового будинку на вул. П.Сагайдачного, 53 в сумі 60 тисяч гривень; капітальний ремонт мережі теплопостачання і побутової каналізації житлового будинку на вул.Симоненка, 23 на суму 80 тисяч гривень. Варто зазначити, що дані будинки знаходяться на балансі ДКП “Стебниккомунсервіс”. Також заплановано капітальні ремонти покрівель в будинках: на вул. А.Мельника, 12  – на суму 34 тисячі гривень; на вул. С.Стрільців, 3 – на загальну суму 35 тисяч гривень. Ще 150 тисяч гривень підуть на об’єкти, які будуть визначені в подальшому. Для проведення співфінансування різних робіт передбачаються кошти в сумі 300 тисяч гривень.

Відносно реалізації заходів інвестиційного розвитку території, тобто виконання робіт з реконструкції вуличного освітлення, для співфінансування у спецфонді планують виділити кошти у розмірі 100 тисяч гривень. Що стосується виконання робіт із землеустрою, тобто інвентаризації землі, співфінансування складе 50 тисяч гривень. Оцінка земель, які готуються на продаж, становитиме 15 тисяч гривень.

Також плануються інші витрати у сумі 138 тисяч гривень. Йдеться про погашення заборгованостей в судах.

На виконання програм, які заплановані на 2018 рік, в загальному фонді буде спрямовуватися асигнування у сумі 3 мільйони 425 тисяч гривень, і в спеціальному фонді –  3 мільйони 111 тисяч гривень.

Крім цього, на 2018 рік визначено перелік захищених статей видатків загального фонду, куди входять заробітна плата працівників міської ради, оплата податків, оплата комунальних послуг та всі соціальні виплати.

Встановлено, що такі організації як КП “Ринок Прикарпаття”, ДКП “Стебниктеплокомуненерго”, ДП “Стебниккомунсервіс”, ДКП “Дитяче харчування” у 2018 році будуть сплачувати до міського бюджету Стебника 0,1 відсотка чистого прибутку.

Також зазначено, що при перевиконанні дохідної частини міського бюджету, вже після першого кварталу можна буде переглядати збільшення видатків.

Олеся Німеровська, Медіа Дрогобиччина №1 (31) від 19 січня        

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *