Чиста вода від польських побратимів

Україно-польські відносини – це не лише словесна колотнеча навколо встановлення “єдиної” історичної правди, а часто – якісна співпраця в гуманітарній та екологічній сферах.

У прифронтовій зоні на сході України реалізовується проект, метою якого є дезінфекція води, яка використовується мирними мешканцями. Як відомо, внаслідок війни на сході України, постраждали локальні водопроводи, і зараз відчувається величезний брак питної води. Прісної води найперше потребують мирні мешканці, які стали заручниками військового конфлікту.

Ініціатором цього проекту є “Польська гуманітарна група” – всепольський благочинний фонд, який окрім реалізації гуманітарних проектів у Польщі, постійно допомагає Україні. Директором фонду є Катержина Коромінас. Цей проект відбувається за участі дрогобичан з ГО “Галицькі Новини Варто” та БФ “Українська гуманітарна група”.

В межах проекту проводиться дезінфекція криниць, водопроводів, різних резервуарів з водою в декількох населених пунктах, які розташовані безпосередньо на лінії розмежування, фактично –  на передовій.

Група волонтерів з “Польської гуманітарної групи” доставляє по містах та селах спеціальні засоби для дезінфекції, які можуть, непридатну для пиття воду, зробити питною. Проводяться лабораторні дослідження, а також навчання про те, як правильно користуватися засобами дезінфекції. Проект реалізовується у співпраці з військово- цивільними адміністраціями та з місцевими відділеннями БФ “Карітас”. Цей проект має на меті покращити якість життя людей і забезпечити їх питною водою – однією з базових потреб людини. За оцінками Артура Нємчика, позитивні наслідки від зреалізованого проекту відчує понад 25 тис. мешканців Гранітного, Золотого, Новоіванівки, Криниці та Старої Авдіївки. Препаратів для дезінфекції води вистачить на 12 місяців.

Сьогодні в Україні реалізовується чимало гуманітарних проектів, серед яких ініціаторами, співавторами та виконавцями є учасники польських громадських організацій та благодійних фондів. Дуже часто проекти відбуваються за фінансової підтримки уряду Речі Посполитої. Проект щодо дезінфекції води відбувається за фінансової підтримки Посольства Республіки Польща в межах програми “Польська допомога”.

Така співпраця, мабуть, і повинна бути визначальною у стосунках двох сусідніх народів.

 

Олег Дьорка, Медіа Дрогобиччина №1 (31) від 19 січня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *