Один конкурс. Один кандидат.

У Дрогобичі призначили директора ЗОШ №10.

Не обійшлося без скандалу

8 грудня 2017 року був оголошений конкурс на заміщення вакантної посади директора десятої школи у Дрогобичі. Документи подала лише одна особа – донька попереднього директора – Наталія Харитонова.

16 січня 2018 року відбувся конкурс за участі лише однієї кандидатури.

Думки педагогічного колективу розділилися. Частина колективу підтримала Харитонову, інші – категорично проти. Обидві сторони звернулися з листами до конкурсної комісії, в яких висловили свої позиції.

Однак на засідання ні ті педагоги, які “проти”, ні ті які “за”, по суті – не прийшли.

Це теж запитання до педагогічного колективу, який чомусь не має достатньої волі твердо заявити про свої вимоги та бажання. Або вони проти цієї кандидатури, або чітко – “за”.

От вам і грунт для незрозумілих ситуацій. Зрештою в залі, де відбувався конкурс, були присутні навіть трускавчани. З якого дива, наприклад, трускавчанам болить питання дрогобицької школи і хто там буде директором?

Проти призначення виявилися й окремі дрогобичани, які прийшли на засідання конкурсної комісії. Їхня вимога – продовжити конкурс, який, на їхню думку, зараз підлаштований лише під одну особу. Серед небайдужих – Ярослав Ільницький, син вчительки цієї ж школи.

“В умовах конкурсу було прописано, що до участі допускаються лише ті кандидати, у яких є вища педагогічна освіта, а також особи, які мають не менше трьох років стажу роботи в школі на керівних посадах. Сьогодні, під час засідання комісії, пан Сушко озвучив, що, виявляється –  це не є обов’язковою вимогою (стаж роботи в школі на керівних посадах, не менше трьох років – авт.). Вона є застарілою і не відповідає новому законодавству в галузі освіти. Тобто людям, освітянам міста, умисно вчинили перешкоду у висуванні на цю вакантну посаду. Бо ж якби одразу було відомо, що подавати документи може будь-який охочий, який має вищу педагогічну освіту, повірте, ми б сьогодні не спостерігали за тим фарсом, який відбувався…Ситуація комічна: одна особа подалася, інших – не допустили, вчинивши штучні перепони, а зараз очільники міста переконують, що все відбулося законно”, – коментує Ярослав Ільницький.

На думку Петра Сушка, керівника відділу освіти, проблеми не існує – хто хотів подати документи, той і подав. Жодних перешкод не було.

Пані Харитонова, коментуючи цей конкурс, розповіла, що вона реалізовує своє право – і не більше. “Цей конфлікт надуманий та упереджений. Конкурс відбувався відкрито. В газеті офіційно, відповідно до законодавства, було оголошено про конкурс. Всі охочі мали право подати свої кандидатури. Чому не подали?! Я цього коментувати не можу. Це особиста справа кожної людини”.

Відтак комісія допустила пані Харитонову до конкурсу, заслухала її, а після дебатів та обговорення ухвалила рішення, шляхом таємного голосування, в якому призначила її директором десятої школи. Однак слово ще за міським головою.

Ця історія вкотре підтвердила, що й такі нібито прості питання у нашому місті – так складно вирішуються. Чи, може, це проблема не окремого міста, а суспільства в цілому?

Олег Дьорка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *