Суд узявся за “допорогових улюбленців” або Кримінальні «Мажори»

Вже понад місяць триває досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017141190000058 від 02.10.2017 р. за фактом привласнення службовими особами МКП «Мажор» бюджетних коштів при виконанні будівельних робіт капітального ремонту та реконструкції обєктів, що знаходяться на території м. Трускавця, м. Борислава та смт. Східниця  Львівської області – за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що впродовж 2015-2017 років підрядна організація МКП «Мажор» за бюджетні кошти проводила ряд робіт на замовлення Східницької селищної ради, які не відповідають фактичному виконанню. Суддя ухвалив клопотання надати згоду слідчому на тимчасовий доступ до оригіналів документів договорів, угод, додатків до них, актів виконаних робіт, документів щодо технічного нагляду, довідок про вартість виконаних робіт, дефектних актів, відомостей ресурсів, локальних кошторисів, договірних цін, проектів, квитанцій щодо здійснення проплат, а також до інших документів, які були складені та підписані Східницькою селищною радою та МКП «Мажор».

Тим часом, підприємство встигло підписати 5 угод про реконструкцію водопроводів Борислава та ремонт даху в Східниці – на суму 2 млн. 370 тис. грн. (за кошти міста та селища відповідно). Торги на порталі публічних закупівель “Рrozorro” не відбувались. Загалом, у 2017 році ця фірма підписала  з Бориславом, Дрогобичем та Трускавцем угод на суму 6 млн. грн..

Мегауніверсальне МКП «Мажор» (керівник – колишній депутат Бориславської МР Олександр Зварич) займається усім: від ремонту тіньових навісів у садочках до заміни водопроводів. Хоча в аналітичній системі “YouControl” у графі «Види діяльності» про це не зазначено. У фірмі зареєстровано лише 9 осіб, тому вона часто наймає інші субпідрядні організації. Щодо якості робіт, то її видно навіть не фахівцеві. Тіньові майданчики одного із садочків, які реставрували «мажори», вже через рік протікають, підлога псується. Стіни відкритих майданчиків вирівнювались (чи то утеплювались) пінопластом. Пластикові труби працівники “Мажору” прокладають без дотримання норм, практично не даючи подушки з піску (це може стати причиною передчасного псування труб). Не дотримуються і часових меж: роками виконують роботи, які в кінцевому результаті не відповідають очікуванням і знову потребують коштів для усунення недоліків чи навіть капітального ремонту. Про стан пішохідних доріжок після робіт “мажорів” може розповісти кожен бориславець: земляні кучугури та зняті цілі шматки асфальту свідчать про відсутність спеціальної техніки, або ж – про небажання виконувати свою роботу якісно.

 

Юлія Гасій, Медіа Дрогобиччина №14 (28) від 17 листопада

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *