Про “політичну корупцію” та сумнівний патріотизм

Чергове розширення штату структури міської ради Дрогобича відбулося 19 вересня. Виконавчий комітет прийняв рішення – з 1 жовтня 2017 року в штатний розпис Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича ввести ставку методиста з національно-патріотичного виховання.  Пропозицію з цього питання виніс Петро Сушко, завідувач відділом освіти, Василь Качмар, заступник міського голови з гуманітарних питань, не заперечив, а члени виконавчого комітету – підтримали, хоча й не всі.

Здавалося б, звичайне рішення. Ба, навіть правильне, адже патріотизм – це добре. Та  звісно,  є декілька сократівських “але”.


Ще перед голосуванням, здавалося, всі в залі вже знали, що цю посаду вводять спеціально для Богдана Пристая, депутата, тоді ще представника “Громадянської позиції”. В кулуарах ради таку ймовірність активно обговорювали. Тому емоцій на засіданні виконавчого комітету не бракувало. Найпершою проти такого рішення – призначити пана Пристая на посаду методиста з національно-патріотичного виховання – виступила Віра Байса, активістка, колишня радна міської ради. Аргументація її така – молоддю мають займатися більш молоді люди, та й не такі, як Пристай. У характеристиках пана Пристая, пані Віра дуже часто використовувала слово “нуль”. Інша дрогобичанка нагадала про комуністичне минуле пана Пристая, мовляв, як так, колишній комуніст навчатиме юнь патріотизму. Міський голова Тарас Кучма не підтвердив і не спростував, що цю посаду займе Богдан Пристай.

Другий цікавий факт вказує на те, що пан Пристай, коли ще був членом фракції “Громадянська позиція”, на серпневій сесії (22.08.2017 р.), де його однофракційця Олега Балога відсторонили від головування у земельній комісії, голосував “ЗА” відсторонення свого колеги.

20 жовтня на сайті міської ради Дрогобича зявилась публікація про те, що Богдана Пристая виключили зі складу фракції «Громадянська позиція». Найвірогідніше, пана Пристая виключили за те, що він не підтримав свого однофракційця Балога, а фактично “вчинив, як тушка”, – у кращих традиціях Верховної ради часів Януковича. Пригадуєте, з яким захватом та апетитом “регіонали” перекуповували “опозиційних” депутатів?..

Завершення цієї історії міститься у відповіді міської ради на інформаційний запит. Ця відповідь лише  підтвердила наші здогадки.

Отож, декілька фактів вражаючої оперативності.

19.09 – рішенням виконкому введено ставку методиста з національно-патріотичного виховання у Палаці дитячої та юнацької творчості міста Дрогобича з 01.10.2017 року.

29.09 – міський центр зайнятості виписує направлення на роботу Богдану Пристаю і цього ж дня він пише заяву на роботу.

02.10 – пана Пристая приймають на роботу.

Ось так оперативно “під людину” можна вигадати посаду.

Раз-два –  і місто має нового методиста.

Чи можна такі дії назвати політичною корупцією?!.

Зрозуміло, що патріотичне виховання молоді необхідне, але до кінця не зрозуміла логіка міської ради у вирішенні цього питання. Адже така посада вже колись існувала у відділі молоді, але її скоротили. Тепер цю посаду відновлюють в іншому підрозділі… До слова, ще триває судовий процес. Предмет позову – поновлення на посаді Юлії Терлецької, колишньої працівниці міської ради, яка й відповідала за патріотично-національне виховання молоді. Справу Юлія Терлецька виграла, рішенням суду апеляційної інстанції її поновлено на посаді, проте справа ще перебуває на розгляді у Вищому адміністративному суді України.

У будь-якому разі, не хочеться вірити, що мова справді йде про створення посад під конкретних постатей, бо така практика – злоякісна, і ми її не вітаємо. Як і не дуже розуміємо, чому не можна до роботи з молоддю залучати молодь, а не осіб, які волею долі формувалися як особистості в часи серпа та молота, знають усі праці Леніна та присягали на вірність партії.

Під час засідання ДМР, коли було оголошено про виключення Пристая з фракції “Громадянська позиція”, колишній “опозиційний” депутат промовив:

«На сьогодні немає альтернатив, а є міський голова, який працює на благо громади міста. І ми повинні йому в цьому допомагати різними способами, бо саме він у 2014-ому, коли ми всі залишились тут, пішов захищати Україну. Нам необхідно згуртувати зусилля та працювати для людей, які нас обрали — для дрогобичан».

З якою  легкістю, виявляється, можна перестати бути “опозиціонером”! Такі справи, панове.

 

Олег ДЬОРКА, Медіа Дрогобиччина №13 (27) від 03 листопада

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *