У Дрогобичі стане більше патріотизму – виконком підтримав

  •  
  •  
  •  
  •  

19 вересня у Дрогобичі відбулося чергове розширення штату структури міської ради. Виконавчий комітет прийняв рішення – з 1 жовтня 2017 року в штатний розпис Палацу дитячої та юнацької творчості Дрогобича ввести ставку методиста з національно-патріотичного виховання.

Таку пропозицію виніс Петро Сушко, завідувач відділом освіти; Василь Качмар – заступник міського голови з гуманітарних питань – не заперечив, а члени виконавчого комітету – підтримали.

Здавалося б, звичайне рішення, та є декілька “але”.

Перше. Цю посаду має зайняти Богдан Пристай, депутат міської ради від “Громадянської позиції”. Офіційна інформація про призначення пана Пристая поки відсутня, однак в кулуарах ради таку ймовірність активно обговорюють. Тому емоцій на засіданні виконавчого комітету не бракувало. Проти рішення призначити пана Пристая на посаду методиста з національно-патріотичного виховання першою виступила Віра Байса, активіста, колишня радна міської ради. Аргументація її така: молоддю мають займатися більш молоді люди, та й не такі, як Пристай. У характеристиках пана Пристая пані Віра дуже часто використовувала слово “нуль”. Інша дрогобичанка нагадала про комуністичне минуле пана Пристая: мовляв, як так, колишній комуніст навчатиме молодь патріотизму?!. Міський голова Тарас Кучма не підтвердив і не спростував, що цю посаду займе Богдан Пристай.

Друге. Пан Пристай є членом партії “Громадянська позиція”, однак на останній сесії (22.08.2017 р.), на якій його однопартійця Олега Балога відсторонили від головування у земельній комісії, пан Пристай голосував “ЗА” відсторонення. Як гадаєте, можливо, це така плата за потрібний голос? Звісно, це можуть бути лише наші припущення…

Зрозуміло, що патріотичне виховання молоді вкрай необхідне. Проте до кінця не зрозуміла логіка міської ради у вирішенні цього питання, адже така посада колись існувала у відділі молоді, та її скоротили. Тепер цю ж посаду відновлюють у іншому підрозділі… До слова, досі триває судовий процес. Предмет позову – поновлення на посаді Юлії Терлецької, колишньої працівниці міської ради, яка й відповідала за патріотично – національне виховання молоді. Справу Юлія Терлецька виграла, рішенням суду апеляційної інстанції її поновлено на посаді, проте зараз ця справа перебуває на розгляді у Вищому адміністративному суді України.

В будь-якому разі, не хочеться вірити, що мова знову йде про створення посад “під конкретних постатей”. Адже така практика – злоякісна, і ми її не вітаємо. Зрештою, як і не дуже розуміємо, чому не можна до роботи з молоддю залучати молодь, а не особистостей, які волею долі формувалися в часи серпа та молота, знають усі праці Леніна та присягали на вірність партії.

І ще, проекти рішень цього виконкому не були опубліковані протягом 20-ти днів – так, як цього вимагає Закон. Це щось не дуже патріотично – порушувати закон.

Олег ДЬОРКА

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *