Була безкоштовна  – стане платна?

З 1 грудня у Трускавці вводять плату за «Нафтусю»

  Те, до чого готувалися ще рік тому, має усі шанси реалізуватися 1 грудня. В перший день зими у Трускавці вводять плату за споживання «Нафтусі». Це означає, що  за одноразове відвідування  бювету мінеральних вод доведеться заплатити 3 грн. 50 коп. Таку суму озвучив керівник ПрАТ «Трускавецькурорт» Віктор Жданов. Насправді ж  цю цифру  слід помножити на 6, а те, що отримаємо, і відображатиме реальну ціну, за якою зовсім скоро доведеться як відпочивальникам, так і місцевим мешканцям,  споживати  «Нафтусю». Адже ні для кого не секрет, що медики,  як правило, призначають пити мінеральні води до та після кожного прийому їжі. Виходить, що потреба у споживанні «Нафтусі» чи іншої мінеральної води виникає  6 разів на день. Якщо ж ці 6 прийомів помножити на вартість одноразового відвідування бювету (3,50 грн), отримаємо суму 21 грн. Саме стільки з 1 грудня і коштуватиме одноденний курс оздоровлення мінеральною водою у курортному місті.

 Новину про введення плати за «Нафтусю» днями повідомило керівництво ПрАТ «Трускавецькурорту» на спільному засіданні представників санаторно-оздоровчих комплексів міста. На основі чого у ПрАТі сформували саме такий тариф, конкретно не пояснили. Натомість, неодноразово наголошували на іншому – підприємство ледь зводить кінці з кінцями, тож цей крок є вимушеним, щоб утримувати у належному стані ГРЕС з бюветами мінеральних вод.  Однак, на  думку більшості присутніх керівників оздоровчих закладів міста, таке нововведення вкрай негативно вплине на відвідуваність курорту, який споконвіків славився своїм головним природнім багатством – мінеральними водами. Бесіда керівників ПрАТу із представниками санаторно-оздоровчих комплексів та журналістами  була   напруженою. Каменем спотикання став і проект договору, який представили оздоровницям міста зі зразком майбутнього абонементу для відвідування відпочивальниками бювету. Умови, які нав’язує ПрАТ оздоровчим  закладам міста, керівники останніх вважають кабальними: абонементи доведеться викуповувати на початку місяця, вносячи стовідсоткову оплату за них. А розрахувати точну кількість відвідувачів  не може ніхто.

 Журналістів та громадських активістів міста на зустрічі цікавило ще одне пікантне питання – створення спільного підприємства між ПрАТ «Трускавецькурорт» та Трускавецькою міською радою. Пригадується, як  ще  28 грудня 2015 року між ними був укладений договір про співпрацю. Відповідно до нього, учасники договору зобов’язувались створити спільне підприємство з обслуговування мінеральних джерел та з розподілом прибутків між учасниками  50 на 50. Так і не створивши таке  підприємство, влада спокійно погодилася на введення плати за «Нафтусю». Чому так відбулося, намагався пояснити  мер Трускавця пан Кульчинський (точніше – спробував “перевести стрілки”): «Це був всього лиш меморандум, у якому йдеться про наміри – і не більше. Питання спільного підприємства має бути напрацьоване на профільних депутатських комісіях, і вже тоді проект рішення має розглянути  сесія…». Тож тепер все у руках депутатів.

 Ще однією  несолодкою  стороною медалі стало  питання відвідин бювету місцевими мешканцями. Для більшості з них «Нафтуся» з 1 грудня теж буде  платною. На безкоштовну  лікувальну  воду   можуть розраховувати   лише ті, кому її пропише лікар. Для цього трускавчанам потрібно буде пройти відповідні обстеження, і, за відсутності протипоказів, отримати скерування від медиків  на вживання безоплатної «Нафтусі».  Громадські активісти міста переконують: всі ці нововведення  мають шанс спровокувати  хвилю протестів у курортному місті.

P.S. Коли матеріал верстався до друку, стало відомо, що у Трускавці відбулася зустріч місцевих активістів із представниками депутатського корпусу. За підсумками двогодинної дискусії було оголошено ряд вимог, зокрема, проведення громадських слухань щодо доцільності запровадження  ціни на «Нафтусю». Також висунули пропозицію зобов’язати депутатів визнати недійсним договір про співпрацю, укладений з ПрАТ «Трускавецькурорт» 28 грудня 2015 р. – через невиконання умови створення спільного підприємства з приватною структурою.

  Наталя Зелена, Медіа Дрогобиччина №13 (27) від 03 листопада

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *