Абсолютними чемпіонками зі спортивної акробатики стали дрогобичанки

 

16-20 жовтня у польському Жешуві відбувся 28-ий Чемпіонат Європи зі спортивної акробатики. Вихованки ДЮСШ ім. Боберського 19- річна Юлія Пилип’як та 14- річна Олександра Табачинська вибороли «золото», ставши абсолютними чемпіонками світу.

– Дівчата, ви – абсолютні чемпіонки Європи з акробатики, це чимале спортивне досягнення. Що означає цей титул для кожної з вас?

Олександра Табачинська (далі – О.Т.): Абсолютна перемога на Чемпіонаті Європи серед юніорів дасть нам можливість отримати звання “Майстрів спорту міжнародного класу”,  яке присвоюють згодом.

Юлія Пилип’як (далі – Ю.П.): Цей титул означає, що ми досягли поставленої мети. У нас повірили наші тренери, і вони показали нам, чого ми варті.

– Поділіться секретом: як вдалося досягнути такої високої перемоги? Що сприяло цьому найбільше, на думку кожної з вас?

О.Т.: Лише клопітка праця і велике бажання.

Ю.П.: Напевно, бажання довести собі, що ти можеш це зробити. Є ще думка, що ми вже стільки років щодня приходимо  в зал, пропускаємо всі поїздки з класом та канікули на морі не просто так – результат  цього вартий, я впевнена. Ніколи не шкодувала про свій вибір, про те, що виросла у стінах цього залу.

У спорті немає перемог без титанічної праці. Розкажіть про свої будні: скільки годин на тиждень тренуєтеся? Чи є у вас взагалі вільний час (адже крім спорту є ще й навчання)?

О.Т.: Наші тренування відбуваються щодня, окрім неділі, по 4 години. Зрідка, але все ж ми маємо декілька днів канікул –  у літній період та на зимові свята.

Ю.П.: Тренуємося щодня, але відпочивати теж інколи треба (сміється). Якщо чесно, вільного часу не так і багато. Напевно, це лише час після тренування дорогою додому, ну і вихідні, звичайно, але воно цього варте. Мене все влаштовує.

–  Ваша пара – володарка величезної кількості нагород та перемог. Розкажіть про спортивні здобутки дорогою до свого головного «золота».

О.Т.: Ми чемпіони України серед юніорів 2016 р., чемпіони України серед дорослих 2017 р., переможці Кубку України 2017 р. та рекордсмени України у встановленні рекорду 2016 р. (сальто з подвійним піруетом з рук на руки).

Ю.П.: Особисто для мене однією з найбільших наших нагород є Рекорд України. Зробити щось неможливе (тим паче, першими у світі) є великим досягненням.

–  А як довго ви виступаєте саме в цій парі? Які у вас стосунки? Можу припустити, що ви вже як рідні сестри.

Ю.П.: У парі ми вже шостий рік. Стосунки я б визначила як «сімейні». Це навіть більше,  ніж просто дружба. Ви маєте рацію,  Олександра для мене – вже як молодша сестричка. Ми  і сваримось, і миримось, і всі секрети  одна одній розповідаємо. До того ж, у поїздки на канікулах також уже вирушаємо лише разом.

Усі конкурси, змагання, поїздки – хто це фінансує? Є спонсори чи це все за власні кошти?

О. Т.: Звичайно, це важливе для нас питання. Усі попередні змагання ми відвідували переважно за батьківський кошт. Лише згодом нас побачили місцеві меценати, які  повірили в нас, і допомогли виїжджати на змагання різного рангу. Хоча цього недостатньо. Нам не вистачає навіть, щоб одягнутися  у спортивну форму з українською символікою, не кажучи  вже про участь у міжнародних змаганнях, куди  нас запрошують як чемпіонів Європи.

– Зараз ваша спортивна пара – у складі збірної України. Які привілеї сьогодні отримує спортсмен, що виступає за збірну?

О.Т.: Практично ніяких. Нас навіть не екіпірували костюмами збірної України, тому ми їх позичали в інших спортсменів…

Ю.П.:  Позитив у тому, що деякі поїздки зараз фінансує держава.

–  Спортивного азарту після цієї перемоги не поменшало? Яку наступну  вершину плануєте підкорити?

О.Т.: Ми б дуже хотіли поїхати на Чемпіонат Світу, який відбудеться в Бельгії. Але для цього нам потрібні не лише щоденні тренування, а й фінансова допомога, та ж нова екіпіровка.

Що у спорті найголовніше – для кожної з вас?

О. Т.: Особисто для мене важливими є: гідний виступ, взаєморозуміння в парі, підтримка з боку тренерів і батьків, здобуття нових перемог.

Ю. П.: Найголовніше? Віра в себе, довіра між партнерами і велике бажання. А в решті нам допоможуть наші тренери – вони найкращі у світі!(Тренують зіркову пару Жанна Жгута та Оксана Жгута – прим. Авт.).

 Роксолана Буяк, Медіа Дрогобиччина №13 (27) від 03 листопада

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *