Найбільша в Україні сонячна електростанція запрацювала в Бориславі

Дев’ятого вересня найпотужніший комплекс сонячної енергії країни офіційно введено в експлуатацію. Електростанція складається із двох частин – підземної та панелей на даху.

Наземна електростанція має загальну потужність – 326,12 кВт, та, що на даху, – 1,114  МВт. Загальна річна генерація електроенергії становитиме приблизно 1,4 млн кВт/год.

Над проектом працювали майже два роки, а починалося все із сміливої мрії директора ТзОВ «Синтез Солар»  Юрія Пасічника:

«Я давно хотів створити сонячну електростанцію, відтак поступово, крок за кроком, дійшов до своєї мети та щасливий презентувати цей шедевр сьогодні у Бориславі».

За словами керівника проекту, генерувати сонячну енергію для міста нафтовиків будуть 4600 панелей.

Символічно, що електростанцію ввели в експлуатацію у святковий для Борислава день  –  у 630-ту  річницю від часу заснування міста. Серед впізнаваних гостей – міський голова Ігор Яворський та голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Якщо говорити глобально, то сонячна електростанція – це енергетична незалежність держави. Якщо ж оперувати інтересами області, то це і додаткові робочі місця, і виробничі потужності, адже все  виробництво (окрім самих колекторів) зосереджене на території України. І звичайно, це сучасні технології. А найприємніше те, що тут, у Бориславі, є найбільша сонячна дахова електростанція і ми справді  цим пишаємося», – заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Роксолана БУЯК, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *