Довіряти чи все ж контролювати? Ремонт вулиці Помірецької на курорті

У Трускавці заплановано капітальний ремонт вулиці Помірецької. Відповідно до інформації про закупівлі на порталі Prozorro, на ремонт цієї вулиці з міського бюджету передбачено 13 462 994,40 гривень. Участь у торгах брали дві компанії:

  • ТОВ “АВАДОР”, яка зголосилась виконати роботи за 13 450 610,40 гривень;
  • ТОВ “Цифрові технології-Захід”, що готова провести ремонт за 13 329 455,08 гривень.

Пропозицію компанії ТОВ “АВАДОР” не розглядали, а в тендері перемогла компанія ТОВ “Цифрові технології-Захід”. Остання зазначила в договорі можливість залучення субпідрядника, а саме – компанії ТзОВ “Дорсервіс”, яка перебуває серед лідерів  тендерних та допорогових закупівель у нашому регіоні. Виникає питання: «Що ж це за компанія ТОВ “Цифрові технології-Захід”? Які ж то «цифрові технології» буде застосовано  на вулиці Помірецькій?».
Під час перевірки ТОВ “Цифрові технології-Захід” за допомогою сервісу YouControl, на очі потрапила інформація про велику кількість судових справ (аж 25), пов’язаних із названою компанією. Останнє судове рішення, у якому фігурує ТОВ “Цифрові технології-Захід”, було прийнято 2  листопада 2016 року у Справі № 876/3626/16.  У постанові суду знаходимо таке твердження: «Колегія суддів вважає, що ТзОВ «АТД «Волинь» фактично проведено лише документальне оформлення операцій ТзОВ «ЕКОІНТЕХ» та ТзОВ «ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ-ЗАХІД» по регістрах бухгалтерського обліку, які фактично не здійснювались». Тобто суд визнає фіктивність операцій між цими компаніями.
Але те, що  компанія є фігурантом таких судових справ, не є підставою для відмови їй в участі у тендері на закупівлі, окрім того, компанія надала усі необхідні довідки та підтверджуючі документи.
Відповідно до договору, укладеного між Управлінням житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради та ТОВ “Цифрові технології Захід”, ремонтні роботи буде проведено  впродовж 2017-2020 років.

2017 року має бути виконано прокладання зовнішнього водопроводу, 2018 – зовнішньої каналізації та дорожньої частини,  2019 року – зовнішнього освітлення, каналізації та дорожньої частини, на 2020 рік передбачено проведення робіт із зовнішнього електроосвітлення. У договорі також зазначено гарантійний термін на проведені роботи – п’ять років.
Трускавчанам, зокрема мешканцям вулиці Помірецької, залишається суворо контролювати перебіг ремонтних робіт та впливати на міську владу у випадку виявлення порушень з боку підрядників. Наразі це один з небагатьох способів, яким можна домогтися якісного виконання робіт, та не допустити їх фіктивного виконання виключно на папері.

Марко ФЕДОРЕНКО, Медіа Дрогобиччина №8 (22) від 23 серпня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *