Замість обіцяної реконструкції – закриття. Трускавець залишився без верхнього бювету!

Колись одне з найулюбленіших місць відпочивальників  – верхній бювет Трускавця  –  сьогодні занедбана та мертва зона міста! Ще наприкінці 2016 року цей бювет за згоди керівництва міста із приватною структурою  ПРАТ  «Трускавецькурорт» закрили, буцімто на реконструкцію. Час іде,  однак змін  не видно. Усе скидається на те, що верхню джерельню курорту  і не думають ремонтувати.  У  сумному ансамблі із санаторіями-тисячниками, які декілька років тому теж припинили своє існування, територія верхнього бювету оздоровниці  сьогодні нагадує зону відчуження: тут не дбають про благоустрій та належне освітлення прилеглих вулиць  і не чекають на гостей. Відпочивальники, які цього літа  приїхали до  Трускавця, такими змінами у місті буквально  шоковані. Люди запевняють: вулиця Суховоля (саме тут знаходиться джерельня)  осиротіла, тут немає звичного руху, не лунає музика, а головне – тут вже не  попити цілющої Нафтусі.

 – Торік я відпочивала у Трускавці, по Нафтусю ходила до цього бювету. А зараз він  зачинений. На дверях оголошення про те, що тут мають  робити ремонт, однак жодного ремонту не видно. Чому? Потрібно якось вирішити це питання, бо не всім зручно ходити по мінеральну воду до нижньої частини курорту, – коментує пані Майя,  гостя з Молдови.

 – Ми вже не вперше приїздимо до вас із Києва. Відпочивали тут і минулоріч. Заскочені тим, що бачимо:   зачинено  верхній  бювет.  Дуже помітно, як змінилася територія біля нього: всюди сміття, бруд, безпритульні пси… Якось порожньо і лячно. Пригадую, як людно тут було торік, постійно лунала чудова українська музика. Сьогодні тут сумно і тихо, – констатує пані Валентина, відпочивальниця зі столиці.

Долати  кілька  кілометрів  парком  до нижнього бювету міста і справді не всім до снаги. Особливо людям похилого віку, які відпочивають у приватних віллах у нагірній частині Трускавця. Вони стали заручниками дивної ситуації –  верхня джерельня  зачинена, тож  люди змушені кілька разів на день ходити до нижнього бювету та повертатися назад. Приємними такі прогулянки не назвеш, адже замість спланованого розміреного та спокійного відпочинку, люди отримали суцільні довгі піші походи та стояння за Нафтусею у чергах.

   Не в захваті від закриття верхнього  бювету у Трускавці і приватні підприємці, які не один рік здійснюють свою діяльність на вулиці Суховоля. Йдеться про торговців із супермаркету «ТКС» та ряду дрібних сувенірних  крамничок (це приблизно 300 робочих місць). Люди  переконують: закриття джерельні у верхній  частині курорту  поставило грубу крапку на їх підприємницькій діяльності.

– 29 грудня 2016 року, коли на свята у Трускавець приїхало  найбільше туристів, верхній бювет офіційно зачинили. Наслідки таких радикальних кроків видно неозброєним оком: занепадає  бізнес на вулиці Суховоля, зникають робочі місця у чотириповерховому торговельному центрі «ТКС» . Оскільки відпочивальники не ходять сюди по Нафтусю,  то не поспішають і до крамниць. Та головне навіть не це. Від закриття бювету постраждав імідж курорту. Відпочивальники запитують нас, що сталося з нагірною частиною міста, чому тут  так порожньо. Тож ризикуємо втратити добру частину людей, які справді любили  наш Трускавець, – вони просто припинять сюди їхати,  – із сумом констатує пані Лідія, приватний підприємець із ТЦ «ТКС».

   Нас найбільше насторожує те, що підприємці із вулиці Суховоля, які роками сумлінно сплачують податки до місцевої скарбниці,  неодноразово просили владу міста зібратися за круглим столом, щоб обговорити наболіле питання закриття верхнього бювету та спільно віднайти шляхи виходу із кризи. Та владні мужі курорту на діалог з підприємцями чомусь не поспішають, лише розводять руками: мовляв, не здатні вплинути на ситуацію, що склалася.

– Ремонт джерельні  – дорогий проект. Торік ПРАТ «Трускавецькурорт» вклало у реконструкцію бювету в парку (нижнього)  близько шести  мільйонів гривень, а роботи ще хоч греблю гати. Тому сьогодні відновлення верхньої джерельні не на часі: одна річ, коли його відвідують тисячі відпочивальників, зовсім інша – коли десятки. Братися за втілення цього проекту варто лише після того, як знову запрацюють оздоровниці  в цій частині міста. До того ж у «Кристалі» є міні-бювет, послугами якого можуть користуватися усі охочі, тож не бачу тут жодних проблем, – прокоментував ситуацію Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський.

– Підприємці ж не допоможуть мені відкрити санаторії-тисячники у нагірній частині Трускавця?! А я не збудую їм новий торговельний центр біля нижньої джерельні, – підсумував посадовець.

 Виходить, що трускавецька влада у своїй  діяльності сповідує простий принцип: нехай ті, що тонуть, рятують себе самі! До того ж, вже незабаром у нижньому бюветі міста буде введено плату за користування: про це свідчать  турнікети, які там встановили  ще навесні.  Цей фактор, у сукупності  із закриттям нижнього бювету,  створює  у Трускавці гарячу суміш невдоволень від громади та відпочивальників, яка має шанс викликати  потужний скандал.

Наталя ЗЕЛЕНА, Медіа Дрогобиччина №8 (22) від 23 серпня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *