Нічого святого: завідувачка дитячого садка обікрала дітей

Сімсот грамів моркви, по кілограму картоплі та капусти, пачка макаронів та «Геркулесу», чай, олія та трохи м’яса – ні, це не рецепт бюджетної вечері, це – неповний список продуктів, які керівниця Стебницького дитячого садка  нахабно поцупила посеред білого дня.

Горе-завідувачку ДНЗ № 26 Галину Комарницьку батьки дітей спіймали на гарячому: на телефони відзняли відео, де рідний брат злодійки Йосип Рущак намагався вивезти автомобілем продукти з території дитячої установи. У схемі були ще й інші фігуранти, зокрема –  комірниця пані Волянська, що під час злочину зачинилась у приміщенні. Очевидно, що решта персоналу також знала про злодійську схему. Цікава деталь – крадіжка дитячих продуктів відбувалася саме під час зборів батьківського комітету, на яких голосуванням визначали якість роботи керівництва дитячої установи. Цинізм ситуації важко переоцінити!

Наступного дня пані Комарницька виходить на “лікарняний”, який через кілька днів змінює відпусткою. Хід конем – ні звільнити, ні усунути від займаної посади її ніхто не має права.

Цей випадок шокував не тільки стебницьких батьків: в Інтернеті відео крадіжки набуло неабиякого розголосу. Грабувати дітей серед білого дня – не те що злочин, а наруга над найсвятішим!

Ні сорому, ні совісті

Керівник відділу освіти Дрогобицької міської ради Петро Сушко розповідає, що одразу після інциденту йому почали телефонувати батьки та розповідати про ганебний випадок. Проте у розмові із завідуючою почув спростування, мовляв, нічого не сталося, у нас просто відбувся звіт керівництва. Вже з наступного дня, вийшовши на “лікарняний” Галина Комарницька припинила  виходити на зв’язок. У єдиній розмові з п. Сушком категорично заперечувала свою причетність до крадіжки продуктів, мовляв, це все наклепи, мовляв,  її ім’я просто хтось хоче «очорнити». Написати заяву на звільнення за власним бажанням пані завідувачка навідруб відмовилася, мотивуючи своє рішення відсутністю підстав.

«Коли крадуть від дітей – це нижче людської гідності, – коментує Петро Сушко. Під час усіх цих подій я мав зустріч у педагогічному колективі і говорив їм про те, що всі прекрасно розуміють: одна людина цього робити не могла. Звичайно, були й  інші.  Всі хочуть, щоб була правова держава, щоб не гинули хлопці на Сході. Але вчинок причетних до інциденту людей – це відвертий сепаратизм. На зустрічі я відкрито говорив це людям в очі».

Спеціально створена комісія встановила, що продукти, які були вказані в накладних від постачальників, є ідентичними  тим, що виявили в авто брата завідувачки. Загальна сума крадіжки – 839 гривень 45 копійок. Прикметно, що серед поцупленого продуктового набору не було делікатесів – здебільшого дешевий макарон, картопля, морква, олія. Питання: невже поважній, майже 60-ти річній директорці, яка, окрім зарплати, отримує ще й пенсію, бракувало на харчі?

За словами Петра Сушка, зараз правоохоронні органи завершують роботу за  фактом крадіжки, і вже на початку серпня справу горе-завідувачки передадуть до суду. Керівник відділу освіти не приховує, що єдиним виходом із ситуації може бути лише звільнення.

Що ж далі?

За кілька днів після інциденту в Дрогобицькій міській раді відбулася нарада всіх керівників дошкільних навчальних закладів Дрогобича та Стебника, також були проведені позапланові перевірки організації гарячого харчування в садочках. За офіційною інформацією, порушень не було виявлено в жодній установі. Відтепер такі перевірки стануть постійними, до того ж про їх проведення не повідомлятимуть  керівництво садочків. Крім того, щоранку до процесу перевірки наявності страв, вказаних у меню, та фактично поданих дітям, будуть залучені не лише представники дошкільного закладу, але й  батьки. Очільники дрогобицької освіти переконані, що тільки за умови суворого контролю можна в майбутньому уникнути подібних прикрих інцидентів.

Про крадіжки продуктів усі давно знали

Представники батьківського комітету ДНЗ № 26 зізнаються, що про крадіжки в садочку знали давно. У спілкуванні з журналістами розповідають, що «неодноразово бачили, як пані Комарницькою та комірницею  Волянською вивозяться продукти харчування”.

«Ці дві особи працювали, навіть  не замислюючись про  батьківські звітні збори, тому й дозволили собі вивозити продукти просто серед дня, о 15.10, – так і були затримані нами. Після допиту поліції пані завідувач  організувала збори зі своїми підлеглими вихователями і п’ятьма батьками. Там розповідала,  як вона «дбає» про дітей. Звичайно, усі “ручні” вихователі проголосували за задовільну роботу свого керівника. Соромно має бути  таким нелюдам, що «зажиріли» від цього масла, м’яса та інших продуктів, якими годували свої сім’ї та набивали свої гаманці».

Батьки закликають усіх, у кого чиста совість та болить душа за майбутнє дітей, підтримати їх у боротьбі за звільнення всіх причетних до ганебної крадіжки.

Поспілкуватися з Галиною Комарницькою журналістам “МД” не вдалося – вона офіційно перебуває у відпустці, на телефонні дзвінки не відповідає.

«Якщо такі факти залишати без уваги, то ми – країна без майбутнього»

У розмові з депутатом Дрогобицької міської ради Оленою Бичков’як інформація про незаконні схеми керівництва садочку підтвердилася:

«У ДНЗ «Калинка» проблеми з харчуванням існують давно. Я й сама мала можливість в цьому переконатися, коли моя дитина кілька років тому пішла до цього закладу. Ходила вона туди лише два місяці, і я змушена була її забрати – дитина відмовлялася там їсти взагалі. Тоді я була переконана, що така ситуація у всіх дитячих закладах, але через деякий час, коли  дитина пішла до іншого садочка, і харчувалася там без проблем, – побачила іншу картину. Отже, справа явно була не у нас, і навіть не  у відсутності коштів, на які постійно скаржиться керівництво. Лише зараз завдяки активності батьків вдалося цю «причину» зафіксувати та оприлюднити. Безперечно, це ганебний та кричущий факт, адже це – діти, це найменш захищена категорія, і якщо такі факти залишати без уваги, то ми – країна без майбутнього. Тому хотілося б, щоб батьки, чиї діти відвідують дошкільні установи, були пильними і не соромилися щодня читати меню та цікавитися, чим годують їхніх дітей. До слова: після інциденту одна з мам повідомила про різку зміну у меню: порції раптом стали значно більшими, а також у стравах з’явилося вдосталь м’яса. Збіг?..»

Журналістка Ніна Федько, яка неодноразово висвітлювала крищучі факти порушень в освітній галузі Дрогобиччини, каже, що подібні справи, на жаль, важко довести до справедливого кінця:

« Я писала про зловживання у відділі освіти від 2016 року. Неодноразово. І конкретно про  ситуацію у школах та садках, і загалом про роботу відділу освіти за керівництва Петра Сушка. Окрім розголосу в соцмережах і серед громадськості, результату практично немає. Принаймні такого, як хотілось би. На початку цього року мала досвід судової тяганини з директором 17-ої школи Ігорем Кузаном, який намагався таким чином відбілити свою репутацію. Справу залишили без розгляду. Але це складно вважати перемогою, бо на посадах працюють ті самі люди, і схеми залишаються практично тими ж. Знаю, що з цим намагаються боротися і деякі депутати, і активісти. Але поки освітньою сферою керують зв’язки та гроші – змінити щось украй важко…»

P. S. Журналісти «Медіа Дрогобиччини» пильно стежитимуть за розвитком подій у цій ганебній історії та інформуватимуть читачів про всі зміни та подробиці. Закликаємо також батьків інших навчальних закладів регіону виявляти свою позицію та не стояти осторонь, коли ображають їхніх дітей.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *