Допорогові «улюбленці»

В чинному законодавстві передбачено цілий ряд можливостей щодо проведення закупівель різними державними структурами за наші з вами кошти – кошти платників податків.

Найдемократичніша з них – відкриті торги. Це коли розпорядник заздалегідь оголошує про намір купити ту чи іншу послугу або товар, а різні виконавці пропонують різні пропозиції. Тут і прозорість, і конкуренція, і вибір найкращого.

Але є й таке, як «допорогові закупівлі» чи ж звіт про укладений договір.

Тож  поговорімо сьогодні про Дрогобич і його допорогові та «звіт про укладений договір»

Вашій увазі – ТОП фірм та ФОПів- «улюбленців», які роблять роботи за наші з вами кошти на наших об’єктах, але підряд отримують поза конкурсом.

ТОП-10: чиї вони

На першому місці –ТзОВ «Термопласт плюс».

У поточному році з «Термопластом» укладено 5 різних договорів на загальну суму 1 млн. 408 тис. грн.

За ці гроші «Термопласт» має провести:

–         Капітальний ремонт будівлі для створення культурно-мистецького комплексу на базі Дрогобицької дитячої художньої школи на вул. Лесі Українки, 37 в м. Дрогобичі на суму 285 тис.грн. (замовник – відділ культури);

–         Капітальний ремонт Центральної міської бібліотеки ім. В. Чорновола (утеплення фасаду) на вул. Шевченка, 27 в м. Дрогобич на суму майже 289 тис.грн (замовник – відділ культури);

–         Капітальний ремонт (заміна віконних та дверних прорізів на енергоощадні, влаштування покрівлі) в міській бібліотеці для дітей на вул. Шевченка,34 м. Дрогобич на суму 291 тис.грн. (замовник – відділ культури);

–         Впровадження енергоощадних заходів шляхом капітального ремонту у Дрогобицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №8, Дрогобицької міської ради Львівської області на суму 273 тис.грн. (замовник – відділ освіти);

–         Капітальний ремонт з впровадженням енергоощадних заходів (заміна вікон та дверей) приміщення спортивного залу у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №14 у м. Дрогобичі на суму 268 тис.грн. (замовник – відділ освіти).

Закупівлі, держтендери за 2016, які отримав до виконання «Термопласт плюс» склали суму 6 млн. 132 тис.грн, у 2017 році їх уже 4 млн. 157 тис.грн.

Підприємство зареєстроване в смт. Меденичі. Керівником  «Термопласту» є  Юрій Чигрин. Засновники: Юрій Миколайович Чигрин, Володимир Іванович Кухар, Володимир Іванович Терлецький, Микола Максимович Чигрин .

У практиці «Термопласту» є справи щодо мінімізації податків. У 2016 році Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області під головуванням судді Л.І Гарасимків  наклав на бухгалтера підприємства штраф у розмірі …85 гривень за заниження суми податку на прибуток за 2015 рік в сумі 241476 гривень, (згідно з актом перевірки № 232/13-01-14-01/35217535 від 28.09.2016 року). Бухгалтера визнано  винним у вчиненні адміністративного правопорушення.

На другому місці ТзОВ «Екотепло Дрогобич». ТзОВ отримало замовлень на суму 1 млн. 372 тис.грн. Понад 1 млн. грн. з них – замовлення відділу освіти.

Йдеться про капітальний ремонт приміщень Дрогобицької ДЮСШ ім.Боберського – легкоатлетичний зал з впровадженням енергоощадних заходів (заміна вікон, встановлення дверей) на суму 266 тис. грн.; капітальний ремонт дошкільного навчального закладу ДНЗ № 12 “Дзвіночок” по вул. І.Чмоли, 10 м. Дрогобич  на суму 286 тис. грн; капітальний ремонт санвузлів СШ № 2, м. Дрогобич) на суму 88 тис. грн; реконструкцію даху (влаштування шатрового даху) корпусу №2 Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка – на суму майже 367 тис. грн.

Крім того, допорогово виконавчий комітет Дрогобицької міської ради замовив у ТзОВ поточний ремонт внутрішніх приміщень адмінбудинку Дрогобицької міської ради за адресою площа Ринок, 1 на суму 130 тис. грн, а відділ культури і мистецтв – виконання робіт з капітального ремонту покрівлі та фасаду дитячої музичної школи №1/корпус №2/ на вул. Шевченка, 10 в м. Дрогобич на суму 233 тис. грн.

ТзОВ «Екотепло Дрогобич» засноване 2013 року. Станом на сьогодні керівником і власником зазначається  Іван Антонович Демко. Водночас, за неповних 4 роки фірма ще двічі змінювала керівників – ними були Руслан Ейнес  та Микола Кімак . Пошуково-аналітична система Ю-Контрол пов’язує фірму з Миколою Кімаком як засновником. Іван Демко  зв’язків з іншими фірмами не має.

Третє місце поміж улюбленців – одіозне ПП «Дрогобич Шляхрембуд». Від Департаменту міського господарства ПП допорогово отримало шість підрядів на суму 1 млн. 152 тис. грн.

Йдеться про такі роботи:  поточний ремонт дороги по вул. Війтівська Гора в м. Дрогобич – на суму 199 тис.823 грн.; поточний ремонт перехрестя вулиць 22 Січня – Володимира Великого на суму 199 тис. 806 грн.; поточний ремонт дороги по вул. Курбаса на суму 173 тис. грн.; поточний ремонт дороги по вулиці Чорновола  на суму 199 тис. 931 грн.; поточний ремонт дороги по вулиці Самбірська  на суму 199 тис. 910 грн.; поточний ремонт внутрішньо квартальної дороги біля будинку 15/4 на вулиці Коновальця на суму 179 тис. 944 грн.

Нагадаємо, вказане приватне підприємство було створене у липні 2016 року. Його керівником є Юрій Михальчук.  У 2016 році підприємсво займалось скандально відомими ремонтами на вулицях Горішня Брама та Бориславська.

Юрій Михальчук, окрім вказаної дрогобицької фірми, є причетним як засновник, керівник чи співзасновник  і до таких: ПП “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ДОРТРАНС” , ПП “ШБУ КОСІВЕЦЬ” , ТОВ “ГОРДОРБУД” , ТОВ “БУДІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЛЮБІНЬСЬКЕ” та ТОВ “ТЕРМО АЛЬТ”  .

У більшості фірм, до яких має стосунок Юрій Михальчук, – шлейф виконавчих проваджень.

Так, 12 квітня 2017 р. щодо ПП «Дрогобич Шляхрембуд», відкрите виконавче провадження щодо примусового стягнення коштів . Стягувач – Дрогобицька ОДПІ. Номер виконавчого провадження 53755703.

Крім того, 6 лютого поточного року відкрите провадження на ТзОВ «Гордорбуд», стягувач Городоцька ОДПІ . Номер провадження 53333974. Ще одне провадження від Городоцької ОДПІ за номером 53582916 відкрито 16.03. 2017 року. І ще одне – за номером 53913675 – відкрите 12.05.2017 року.

До слова, 17 січня поточного року ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ухвалив рішення про стягнення з ТзОВ «Гордорбуд» 122тис 597 грн. податкового боргу ( справа № 813/10/17).

Схожа картина по ТзОВ «Будівеньне підприємтсво «Любінське»: 3.02.17 року відкрито провадження номер 53334069. Стягувач – Городоцька ОДПІ (примусове виконання); 13.03.17р. відкрито провадження номер 53582842. Стягувач – Городоцька ОДПІ (примусове виконання); 12.05.17 р. відкрите провадження номер 53914143. Стягувач – Городоцька ОДПІ.

За несплату податків позивались і з «Термо Альт». Так, ще в 2015 році Дубенська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Термо Альт” про стягнення заборгованості. Суд постановив позов задовольнити повністю і стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Термо Альт»  кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу в сумі 598 грн. 79коп.

На четвертому місці поміж «допорогових улюбленців» – МКП «Мажор». Відділ культури та мистецтв 10 травня уклав угоду з МКП на суму 876 тис. грн. За ці кошти має відбутись капітальний ремонт нежитлового приміщення музею «Дрогобиччина» на вул. Січових Стрільців, 16.

Кінцевим бенефеціарним співвласником МКП «Мажор» є депутат міської ради від «Самопомочі» Віктор Тюска.

У 2017 році МКП уже уклало угод із розпорядниками бюджетних коштів на суму 1 млн. 943 тис. грн. Окрім музею «Дрогобиччина», «Мажор» ремонтуватиме-буватиме-робитиме:

капітальний ремонт приміщення Народного дому “Просвіта” в мікрорайоні Мразниця м. Борислава (замовник ДП «Бориславський міський палац культури») на суму 55 тис. грн;

капітальний ремонт даху і фасаду житлового будинку на  вул.Зарічній,99 (замовник Східницька селищна рада) на суму 275 тис. грн; капітальний ремонт даху будинку на вул.Промисловій,4 в смт.Східниця (замовник той самий) на суму 236 тис. грн; реконструкцію приміщень поліклініки ЦМЛ м. Борислава, по вул. Куліша, 41а під стаціонарне відділення на 50 ліжок (терапевтично-ендокринологічне) (замовник – Центральна міська лікарня Борислава») на суму 500 тис.грн.

У 2016 році  МКП провело робіт за бюджетні кошти на суму 352 тис. грн. Йдеться, в тому числі, про скандальну реконструкцію водопрогону на вул. Петлюри в м.Бориславі (ІІ черга) на суму 196 тис. грн, договір щодо якої було укладено 26 грудня 2016 року.

П’ятий  «улюбленець» – ФОП  Василь Васильович Трач. Брат депутата Стебницької міськради, партієць «Народного контролю» допорогово отримав 4 замовлення на суму 654 тис. 850 грн. Три з них – замовлення відділу освіти. Йдеться про впровадження енергощадних заходів шляхом капітального ремонту у навчальному закладі комбінованого типу № 26 “Калинка” м.Дрогобича, м.Стебника – 186 тис. грн; впровадження енергоощадних заходів шляхом капітального ремонту у Стебницькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6  – 174 тис. грн; впровадження енергоощадних заходів шляхом капітального ремонту у дошкільному навчальному закладі № 35 “Колобок” загального розвитку м.Дрогобича, м.Стебник – 112 тис.грн.

Ще одне замовлення – від відділу культури і мистецтв. Йдеться про впровадження енергоощадних заходів шляхом капітального ремонту у Стебницькому народному домі відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради на суму 181 тис. грн.

Шостий – ТзОВ «Фаза плюс». Видається, що на дрогобицькому ринку фірма вперше. Отримала замовлення від Департаменту міського господарства на суму 477 тис. грн. – під модернізацію (реконструкцію) пасажирського ліфта на вул. Стрийській, 105

Фірма з Івано-Франківщини дотепер, згідно з базою Ю-Контрол, у держзамовленнях участі не брала, розпочала лише у 2017 році. Департамент є найбільшим замовником. Розмір інших бюджетних робіт, як от від Бурштинської міськради, в середньому складають 70-80 тис. грн.

Сьоме місце –ПП «Карпати-Будінвестсервіс», яке отримало три підряди від Департаменту міського господарства на суму 434 тис. 425 грн.

Йдеться про капітальний ремонт контейнерних майданчиків у м. Дрогобичі  – 260 тис. 652 грн; поточний ремонт внутрішньо квартальної дороги на вул. Грушевського, 103-101/1 – 119 тис 772 грн; контейнери звичайні (єврозразка) для збору твердих побутових відходів ( 9 шт) – 54 тис. грн.

Співзасновником і керівником фірми є депутат міської ради від «Самопомочі» Сергій Оленич. Фірма створена лише 6 місяців тому, але вже має такі значні замовлення (як для новоствореної), до того ж – поза конкурсом. Окрім Департаменту міського господарства, інших замовлень за бюджетні кошти немає.

Восьме – трускавецьке ТзОВ «Дорсервіс». Від Департаменту міського господарства отримало поза конкурсом два підряди на суму 374 тис. грн. Йдеться про поточний ремонт дороги на вул. 22 Січня (від будинку №97 до перехрестя вул. Наливайка) на суму 196 тис. грн та поточний ремонт дороги на вул. О. Вишні від будинку № 22 до будинку № 36 в м. Дрогобич  на суму 178 тис.грн.

Засновниками «Дорсервісу» є Едік Амірханян, Анджела Стерніцька, Богдан Винник та КП «Наше місто» (банкрут).

Зазначимо, що замовлень за кошти платників податків у 2016 році підприємство отримало на суму 2 млн. 710 тис. грн, і на понад 13 млн. грн у 2017 році (з них 11 млн. грн – на капітальний ремонт вул.Стебницької в м.Трускавець , дата підписання угоди – 7 червня 2017р.).

Дев’ятий – ФОП Кузик Володимир, який поза конкурсом  отримав замовлення від відділу освіти ДМР на суму 290 тис. грн. Призначення – капітальний ремонт дитячих павільйонів на території ДНЗ № 20 “Верховинка” на вул. В.Великого,60

Десятий – ФОП Василь Михайлович Коваль . Теж поза конкурсом отримав замовлення від того ж відділу освіти на суму 280 тис. грн. Призначення – капітальний ремонт приміщень Дрогобицької ЗОШ № 17 з впровадженням енергоощадних заходів (заміна вікон та дверей).

Привіт Департаменту та відділу освіти

І отак, легенько, назбиралось майже 7 мільйонів гривень, які розподілені без конкурсу, в ручному режимі, поміж не зрозуміло за якими критеріями обраними «улюбленцями».

Взагалі ж, якщо розглянути Дрогобич в контексті прозорості, висновки досить сумні.

Так, відкритих торгів в місті проведено на 8 млн. 505 тис. грн. Допорогових закупівель – на суму 5 млн. 243 тис. грн А процедуру звітування про укладений договір (це коли нас із вами ставлять перед фактом, що розпорядники так собі вирішили) – використано на суму 17 млн. 623 грн. Тобто, 17 мільйонів гривень були розподілені без конкурсів, конкуренції, а так, як хтось собі вирішив, безкорисливо, мабуть. Про сім з цих 17 мільйонів ми розповіли вище. Ще 10 мільйонів – тема, мабуть, окремих публікацій.

Найчастіше процедуру розподілу вручну, а отже – банального звіту використовує Департамент міського господарства: від початку року Департаментом кулуарно укладено угод та оприлюднено звітів на суму 4 млн. 397 тис.  грн, відділ освіти – 3 млн. 641 тис.грн. І це не дивно, адже навіть виконавчий комітет Дрогобицької міської ради звітів оприлюднив на понад 1 млн грн. А це – закупівлі без торгів, конкурсу і конкуренції.

Скажете, «в чому зло?» Мовляв, так швидше. Часто, чиновники мотивують все саме так.

Швидше – але чи якісніше?

Що з «200 тисяч», що без них

Проаналізуємо на прикладі, який перевірити може кожен. Бо ж щоб порахувати кількість профілів в металопластиковому вікні і товщину кріплень – треба професіонала. А ось ями побачити на нещодавно «залатаних» ділянках може кожен.

Тож візьмімо для моніторингу фірму з трійки «улюбленців» – ПП «Дрогобич Шляхрембуд». Вище йшлося, що цьогоріч «Шляхрембуду» передбачено понад 1 млн. грн  – на поточні ремонти таких доріг: на вул. Війтівська Гора– на суму 199 тис.823 грн.; перехрестя вулиць 22 Січня – Володимира Великого на суму 199 тис. 806 грн; на вул. Курбаса на суму 173 тис.грн.;

на вулиці Чорновола  на суму 199 тис.931 грн; на вулиці Самбірській на суму 199 тис. 910 грн.; внутрішньо квартальної дороги біля будинку 15/4 на вулиці Коновальця на суму 179 тис. 944 грн.

Чи ремонтували вже ці вулиці? Якщо так – то в якому вони стані?

Спершу погляньмо, чи за роботу вже заплатили. З допомогою порталу e-data це зробити може кожен.

Отож, дивімось:

31.03, попередня оплата на суму 59 тис. 947 грн. – на поточний ремонт дороги на вул. Війтівська Гора в м. Дрогобич;

12.04, оплата на суму 199 тис 806 грн.- за  поточний ремонт перехрестя вулиць 22 Січяні – Володимира Великого;

26.04, оплата на суму 199 тис 931 грн. – за  поточний ремонт дороги на вулиці Чорновола

28.04, оплата на суму 199 тис 910 грн. – за поточний ремонт дороги на вул. Самбірській (неподалік світлофору).

10.05, оплата на суму 179 тис944 грн. – за поточний ремонт  внутрішньо квартальної дороги біля будинку 15/4 на вулиці Коновальця

12.04, оплата на суму 139 тис. 876 грн – Поточний ремонт дороги на вул. Війтівська Гора в м. Дрогобич

13.04, оплата на суму 173 тис.грн – за поточний ремонт дороги по вул. Курбаса.

Отже,  акти є, проплати здійснено, дороги на понад 1 мільйон гривень «полатано». Але як?

З одного боку латки, з іншого – залишені ями, які уже перетворились в вибоїни, і на які наступного року доведеться знову виділяти сотні тисяч гривень…

Напрошується питання: а нащо робити так, щоб аби-як? Навіщо залишати ями? Навіщо «пиляти» наші з вами гроші допорогово, закатувати сотні тисяч гривень в асфальт? Невже не можна зробити так, щоб було чесно, прозоро і якісно?

З початку червня Департамент міського господарства  Дрогобицької міської ради має нового керівника – ним став податківець Роман Москалик. Колишній керівник Іван Лепкий працює тепер заступником.

 Дії “попередників” Роман Москаль не коментує. Каже, наразі вникає в роботу, тому говорити щось зарано. Єдине що запевнив: кожен об’єкт, який роблять у Дрогобичі, буде під його контролем. Зазначає: як дрогобичанин, раніше мріяв про добрі дороги, а тепер, каже, постарається їх зробити.

А тим часом

На початку року ми уже робили таку петицію – з вимогою обов’язковості використання системи ПроЗорро під час допорогових закупівель. Однак, тоді петиція не набрала достатньої кількості голосів, і вакханалія розподілу наших з вами податків підкилимно продовжувалась.

Ми ще раз  подаємо цю петицію на голосування. Мабуть, в тому числі і для того, щоб допомогти Романові Москалику ремонтувати дороги Дрогобича, а також для того, щоб допомогти усім розпорядникам міста стати більш прозорими і ефективними.

Якщо вам не все одно, хто і як використовує ваші гроші, – підтримайте її. Для цього потрібно зайти на сайт Дрогобицької міської ради, в розділ «Петиції», авторизуватись через Bank-ID та проголосувати за Петицію «Допорогові – через ProZorro». Це найменше, що кожен із нас може зробити для того, аби після ремонту дороги дійсно були поремонтовані.

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Медіа Дрогобиччина №5 (19) від 07 липня

Статтю підготовано за матеріалами, знайденими у відкритих джерелах: ProZorro, e-data 007.org, YouControl.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *