“Сто життів – нанівець, швидше б кату – кінець…” В Дрогобичі відкрито Пам’ятний знак і Сквер Небесної Сотні

На цю подію місто чекало давно, майже три роки. І от – справді гарний фінал: сьогодні на вулиці Пилипа Орлика урочисто відкрито й освячено Пам’ятний знак і Сквер Героїв Небесної Сотні.

Дійсно ця подія вже увійшла до новітньої історії міста, за неї справді заслуговує подяки влада, яка спромоглася хоча б цю обіцянку свою виконати…
Вони, ті, що не вмирають, віддали життя за кожного з нас, за гідність, честь і свободу, без яких людини просто нема.

Й добре, що пам’ять про невинно убієнних жива. Свідчення тому – велелюддя вздовж усієї Орлика, окрасою якою став щойно споруджений Сквер

Ніколи, мабуть, потрібна, нам єдність і згуртованість, адже й після Майдану боротьба зі Злом не припинилася, на Сході триває війна, уже на тисячі йде лік наших втрат. А першими жертвами стали саме Герої Майдану.

Участь у вчорашніх урочистостях взяли учасники війни на Сході, рідні тих, хто поклав життя на Майдані, учасники Революції Гідності, очільник Дрогобича, Трускавця та району, міські, районні, обласні депутати.

Як наголосили ведучі заходу Василь Довгошия та Уляна Воят, Герої не лише не вмирають, вони не просто зоставили назавше слід у наші пам’яті, а й заповіли – жити.

Пам’ятний знак, вельми символічний, знак являє собою фігури трьох лебедів, яких куля просто «зрізала» в леті…

Право відкрити Знак  було надано учасникам Антитерористичної операції в Донбасі  учасникам АТО Русланові Щербі та Олегові Кіндратову, отцеві Тарасові Коцюбі, Дрогобицькому міському голові Дрогобича Тарасу Кучмові.

Відтак відбулася панахида за Героями Майдану та загиблими у війні на Сході. Опісля єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, владика Григорій Комар освятив Пам’ятний знак і Сквер та звернувся із словом до учасників урочистостей.

Він, зокрема, підкреслив, що вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні є свідченням великої та заслуженої поваги до жертовності та подвигу, яку загиблі поклали на вівтар свободи та людської гідності:

«Герої Небесної Сотні, повставши, зуміли змінити той напрямок в історії, який вів до загибелі України. Перебуваючи у скорботі через смерть Блаженнішого Любомира Гузара, згадаймо слова, які промовив Блаженніший до народу перебуваючи на Майдані: Не бійтеся бути новими людьми і не бійтеся бути щирими українцями!», – наголосив священик.

Тарас Кучма у своїй промові зазначив: «Сьогодні ми відкриваємо Сквер пам’яті загиблих на Майдані та всім, хто віддав своє життя в ході проведення АТО. Ми повинні пам’ятати їх і розуміти, що наші Герої йшли на Майдан, щоб  підростаюче покоління жило у вільній демократичній державі, тому вони є серед нас і спостерігають з небес за кожним нашим кроком. Переоцінити подвиг людей, які загинули за наш з вами спокій — неможливо».

Відзначив керівник міста й людей, які долучилися й доклали неабияких людей до того, щоби проект зі спорудження Пам’ятного знаку та Скверу Героїв Небесної Сотні був утілений у життя: Михайла Петруняка, Мар’яна Комара (автор скульптури), Ігора Петранича (архітектор проекту), Юрія Кондратюка, Василя Дмитраша, Анатолія Сембратовича,  Василя Танчука, та заступника декана біологічного факультету ДДПУ імені І. Франка доцента Тараса Скробача, який разом із студентами розробляв проект озеленення Скверу та облаштовував його .

Висловив міський голова слова мешканцям першого будинку на вулиці Пилипа Орлика, які чи не першими в місті висловилися за спорудження саме тут Скверу й не дали збудувати тут МАФи та крамниці…

Промовляли до присутніх також Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, голови Дрогобицької районної адміністрації та районної ради Володимир Шутко й Михайло Сікора, учасник бойових дій на Сході Руслан Щерба, депутат Львівської обласної ради Руслан Кошулинський, Марія Вайда, сестра Героя Майдану Богдана Вайди з Летні, що на Дрогобиччині.

Дякував дрогобичанам і батько загиблого на Майдані в столиці Григорій Жаловага: « Я щиро вдячний. Низький уклін всім, хто ініціював зведення цього пам’ятного знаку,  цієї святої території».

На завершення заходу перед скорботною громадою виступили юні дрогобицькі вокалісти Олександр Шутов та Мар’яна Коцеміра й знана виконавиця власних пісень під гітару Ліля Кобільник.

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ, Олег ДЬОРКА

Світлини Леонід Ґольберґ

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *